Wiadomości

  • 16 czerwca 2015
  • wyświetleń: 4588

Prezes Fundacji Nasza Ziemia w GP1

10 czerwca na zaproszenie Gimnazjum Publicznego Nr 1 im. Ks. Jana Twardowskiego przyjechała do Czechowic-Dziedzic Mira Stanisławska-Meysztowicz - założycielka i wieloletnia prezes Fundacji Nasza Ziemia i inicjatorka akcji Sprzątanie Świata - Polska.

Mira Stanisławska-Meysztowicz w GP 1 - 10.06.2015 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Wizytę rozpoczęło oficjalne spotkanie z władzami miasta i partnerami szkoły, które odbyło się w zabytkowych wnętrzach Pałacu Kotulińskich. Tam zaprezentowano film pokazujący czteroletni dorobek projektu Arboretum Inspiruje. Projektu, który realizowany jest w Gimnazjum Twardowskiego, a na swoją działalność otrzymuje granty z Fundacji Nasza Ziemia. Pani Mira podzieliła się pierwszymi wrażeniami z pobytu w mieście oraz swoimi nowymi pomysłami na aktywizację społeczną. Ponadto głos w dyskusji zabrali: zastępca burmistrza - Maciej Kołoczek i patronujący projektowi prof. Piotr Skubała z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Spotkanie w Pałacu Kotulińskich zorganizowano przy współpracy z Urzędem Miasta, a obecni na nim byli również: Bernadetta Klimek - naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa UM, Nadleśniczy Nadleśnictwa Bielsko - Hubert Kobarski, Marzena Osmalak reprezentująca Śląski Ogród Botaniczny w Mikołowie, Andrzej Kamiński - dyrektor Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych, Stanisław Kamiński - wiceprezes Beskidzkiego Związku Pszczelarzy "Bartnik", Barbara Michałek-Piernik - gminny koordynator edukacji przyrodniczo-technicznej i Anna Hereda - przygotowująca koncepcję przekształcenia ogrodu przyszkolnego w arboretum. Na spotkaniu firmę Polwax SA reprezentowała dyrektor Izabela Robak, a z ramienia Grupy Lotos SA obecna była Aleksandra Rozmus.

Druga część wizyty odbyła się w ogrodzie przy Gimnazjum Publicznym Nr 1, gdzie uczniowie zaprezentowali program artystyczny oraz, w podziękowaniu, wręczyli upominek - obraz "Malwy" wyhaftowany przez uczennice klasy trzeciej Marzenę i Bożenę Wojciech. Nie mogło również zbraknąć pamiątkowego drzewa - wspólnie posadzono miłorząb. Następnie pani Mira Stanisławska-Meysztowicz przybliżyła uczniom Australię w której mieszka. Spotkanie upłynęło w serdecznej atmosferze.

Gimnazjum Publiczne nr 1

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.