Wiadomości

  • 17 czerwca 2015
  • wyświetleń: 3869

XV Powiatowy Rajd Górski

Jubileuszowy, XV Powiatowy Rajd Górski Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej przy współpracy z Oddziałem PTTK "Podbeskidzie" zorganizowało 13 czerwca w Szczyrku.

XV Powiatowy Rajd Górski - 13.06.2015 · fot. Alina Macher / Powiat Bielski


W rajdzie udział wzięło 373 uczestników. Na metę Rajdu na Przełęczy Karkoszczonka (736m n.p.m.) do schroniska Chata Wuja Toma przybyło 11 drużyn zgłoszonych przez szkoły podstawowe i gimnazjalne z terenu powiatu bielskiego.

Młodzi turyści z nauczycielami i przewodnikami PTTK na metę dotarli 5 trasami: z Przełęczy Salmopolskiej, z Bystrej Leśniczówki, z Mesznej Kościoła, ze Szczyrku Skoczni oraz trasą dowolną. Wszystkich witała Jolanta Konior kierownik Biura Promocji Powiatu, która organizacją rajdów zajmuje się od samego początku, jest ich głównym pomysłodawcą i animatorem.

Na wszystkich uczestników w tę upalną sobotę na urokliwej polanie czekał posiłek - kiełbasa z grilla, kolorowe soki, świetnie orzeźwiające spragnionych turystów oraz pamiątkowe odznaki, a dla chętnych możliwość udziału w konkursach. Przy schronisku zorganizowano konkurs wiedzy turystycznej o powiecie bielskim oraz prezentacje wokalne, gdzie uczniowie mogli zaprezentować swoje talenty muzyczne.

W konkursie wiedzy turystycznej najlepszymi w kategorii szkół podstawowych okazali się: Dawid Duźniak z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Mazańcowicach Koło PTTK "Pionier", Agnieszka Honkisz ze Szkoły Podstawowej w Kobiernicach oraz Dominik Stanclik z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Janowicach. W kategorii szkół gimnazjalnych I miejsce zdobyła Natalia Madzia, II - Justyna Sagadyn, a III - Robert Hoczek - wszyscy z Gimnazjum nr 3 w Czechowicach - Dziedzicach.

Nagrody rajdowiczom wręczali zaproszeni goście: członek Zarządu Powiatu Stanisław Pięta, przewodniczący Komisji Promocji, Sportu i Turystyki Rady Powiatu Grzegorz Kotowicz i członek tej Komisji Helena Byrdy-Przybyła.

Z okazji jubileuszu przewodnicy PTTK "Podbeskidzie" otrzymali okolicznościowe dyplomy gratulacyjne. Na mecie odbył się też pokaz ratownictwa górskiego przygotowany przez ratowników z Beskidzkiej Grupy GOPR, który cieszył się dużym zainteresowaniem uczestników rajdu.

Dyplomy i puchary dla najliczniej reprezentowanej szkoły i dla najliczniejszej drużyny - tym razem otrzymała Szkoła Podstawowa w Kobiernicach. Gratulujemy podwójnego zwycięstwa. Natomiast najmłodszym uczestnikiem rajdu był 2,5 - letni Wojtuś Pinkawa z Rybarzowic.

Alina Macher

źródło: Powiat Bielski

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.