Wiadomości

  • 18 czerwca 2015
  • wyświetleń: 7021

"Zielona szkoła" w Darłówku

Uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej nr 2 w Ligocie w dniach 1 do 14 czerwca uczestniczyli w "zielonej szkole" w nadmorskiej miejscowości Darłówko. Jest to niewielka i bardzo atrakcyjna miejscowość, której głównym walorem jest powietrze nasycone jodem i mikroelementami. Opiekę nad uczniami sprawowała wychowawczyni - Ewa Janusz, dyrektor - Dorota Nasuta oraz Aleksandra Greczka.

SP nr 2 w Ligocie: "Zielona szkoła" w Darłówku · fot. Ewa Janusz


Zakwaterowanie miało miejsce w Ośrodku Wczasowo - Rehabilitacyjnym "Gniewko", w którym dzieci miały do dyspozycji kryty basen kąpielowy, wielofunkcyjne boiska, plac zabaw, dyskoteki, inhalacje solankowe, zajęcia gimnastyki korekcyjnej oraz sklepik.

Wyjazd 23 uczniów obfitował ponadto w inne, przeróżne atrakcje: przejazd tramwajem wodnym z Darłówka do Darłowa, rejs statkiem "Król Eryk I", pobyt na największych w Europie ruchomych wydmach w Słowińskim Parku Narodowym, pobyt w Parku Wodnym ze słoną wodą, grę terenową w "Wiosce Hobbitów" w Sierakowie, wycieczkę do Kołobrzegu, podczas której dzieci zwiedzały latarnię morską, katedrę i Muzeum Oręża Polskiego. W gospodarstwie Edukacyjnym w Paprotach odbyły się drużynowe gry i zabawy labiryntowe prowadzone przez animatorów, zaś w Dobrzycy podczas zwiedzania 28 "Ogrodów Marzeń" wszyscy zachwycali się niezwykle egzotycznymi i unikalnymi roślinami. Dużą frajdą były wspinaczki w parku linowym.

Opiekunowie bardzo dbali, aby dzieciom się nie nudziło, dla swoich podopiecznych zorganizowali między innymi: konkurs piosenki szantowej, wybór Miss i Mistera "zielonej szkoły" na wesoło, chrzest morski oraz mnóstwo innych konkursów. O nagrody dla dzieci zadbali rodzice. Znalazł się również czas na plażowanie, spacery brzegiem morza i spacery po mieście.

Przychylna pogoda, smaczne i wyborne posiłki oraz dzień wypełniony po brzegi licznymi niezwykle ciekawymi zajęciami sprzyjał dobrej atmosferze i humorom, które nie opuszczały nikogo. Nic więc dziwnego, że z żalem opuszczaliśmy Darłówko i bardzo przyjazne gościom "Gniewko".

Zachęcamy wszystkich do wyjazdu w to urocze miejsce, bo naprawdę warto.

Ewa Janusz

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.