Wiadomości

  • 19 czerwca 2015
  • wyświetleń: 1702

ZS Silesia stara się o kartę jakości

ZS "Silesia" otrzymała informację o akceptacji formalnej wniosku o akredytację Erasmus+ dla szkoły.

O Kartę jakości mobilności w obszarze Kształcenia i Szkolenia zawodowego na lata 2015-2020 w ramach programu Erasmus+ ubiegało się ponad 80 szkół z całej Polski. Kryteriami wyboru była realizacja co najmniej 3 ukończonych projektów mobilności w obszarze kształcenia i szkolenia zawodowego w ramach programu Uczenie się przez całe życie (2007-2013) oraz wykorzystanie budżetu każdego z ostatnich 3 ukończonych projektów w co najmniej 80%. Do 2013 roku nasza szkoła zrealizowała aż 7 projektów mobilności, których budżet był wykorzystany w 100%.

Przedstawiona we wniosku akredytacyjnym Strategia Umiędzynarodowienia ZS "Silesia" na kolejne lata tj. do 2020r., zakłada realizację co najmniej jednego projektu staży zawodowych rocznie dla 30 uczniów i 6 nauczycieli w różnych krajach UE. Placówka zakłada również goszczenie w szkole nauczyciela native speakera z kraju anglojęzycznego, który będzie prowadził lekcje języka angielskiego dla uczniów.

Dzięki Karcie jakości mobilności, szkoła będzie mogła ubiegać się o środki na realizacje projektów w uproszczonej formie do końca 2020 roku.

aka / czecho.pl

źródło: Zespół Szkół Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

ZS Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj