Wiadomości

  • 21 czerwca 2015
  • 29 czerwca 2015
  • wyświetleń: 2814

Targi Pracy w Bestwinie - zdjęcia

Za nami:

"Co chcesz robić w życiu?" - To odwieczne pytanie zadawane przez rodziny gimnazjalistom i uczniom szkół średnich. I chyba mało który młody człowiek jest w stanie precyzyjnie odpowiedzieć. Życiowe decyzje wymagają rozeznania, czasem poprzedzone są długim poszukiwaniem albo wręcz uczeniem się na własnych błędach. Swoje robi także zderzenie z trudnymi realiami rynku pracy. Pomocą tutaj mogą być różnorodne inicjatywy społeczne - w naszej gminie są to kolejne już "Bestwińskie Targi Pracy" organizowane przez Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Bestwinie, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP przy współpracy z Bestwińskim Kołem Socjologów.

Targi Pracy w Bestwinie - 23.06.2015 · fot. UG Bestwina


Tegoroczne targi odbywały się w dniu 23 czerwca. Jak zwykle przygotowano oferty dla osób uczących się i bezrobotnych, spotkania z pracownikami Powiatowego i Wojewódzkiego Urzędu Pracy czy możliwość konsultacji z doradcą zawodowym. Zainteresowanych mieszkańców nie brakowało - trudno oczywiście przewidzieć, kto na targach rzeczywiście pracę znajdzie i poinformuje organizatorów o tym fakcie, lecz zawsze jest to dodatkowa szansa - czemu jej nie wykorzystać?

- Są to w zasadzie jedyne na naszym terenie cykliczne targi w gminie wiejskiej - powiedział główny organizator Andrzej Wojtyła. Wtórował mu wójt gminy Bestwina Artur Beniowski który dokonał otwarcia, a także goście: członek Zarządu Powiatu Bielskiego Katarzyna Adamiec, dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Bielsku - Białej Bogumił Kanik, przewodniczący Rady Gminy Bestwina Jerzy Stanclik i przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury, Zdrowia i Bezpieczeństwa Publicznego Magdalena Wodniak - Foksińska, radni naszej gminy czy też sołtysi.

Młodzież szkolna i mieszkańcy z zainteresowaniem odwiedzali w budynku CKSiR 12 stoisk z ofertami agencji pracy czy też lokalnych przedsiębiorstw. Być może ktoś dzięki targom przestanie się martwić o jutro, znajdując stałe lub czasowe zatrudnienie.

BM / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.