Wiadomości

  • 23 czerwca 2015
  • 24 czerwca 2015
  • wyświetleń: 6805

Szkolne Igrzyska Sportowe - zdjęcia

W piątek 19 czerwca na stadionie LKS "Sokół" w Zabrzegu odbyły się ostatnie zawody oraz podsumowanie tegorocznych Międzyszkolnych i Międzygimnazjalnych Igrzysk Sportowych Gminny Czechowice-Dziedzice. Tegoroczny finał Igrzysk miał wyjątkowo podniosły charakter, gdyż impreza obchodzi właśnie jubileusz 25-lecia.

Szkolne Igrzyska Sportowe - 19.06.2015 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Czechowickie Międzyszkolne Igrzyska Sportowe oraz odbywające się od 16 lat równolegle Igrzyska Międzygimnazjalne to impreza wyjątkowa w skali ogólnopolskiej. Rywalizacja, emocje, walka o wyniki i medale, to nieodłączny element sportu. Idea Międzyszkolnych Igrzysk, w ramach których młodzi sportowcy reprezentują swoje szkoły, od lat przyczynia się do krzewienia kultury fizycznej i sportowych postaw wśród najmłodszych mieszkańców naszej gminy.

Pomysłodawcą i organizatorem pierwszych edycji Igrzysk, w ramach których od ćwierćwiecza rywalizują ze sobą uczniowie wszystkich czechowickich placówek oświatowych jest Mieczysław Szkucik, nauczyciel Wychowania Fizycznego i zarazem dyrektor ówczesnej SP nr 8 w Czechowicach-Dziedzicach. Dzisiaj tę ideę kontynuują następcy. 25, jubileuszowe Igrzyska były doskonałą okazją, by uhonorować zarówno Mieczysława Szkucika - twórcę Igrzysk, Pawła Łękawę i Dariusza Janko - obecnych organizatorów oraz Renatę Czarniecką, Damiana Żelaznego i Jarosława Gancarczyka - najdłużej pracujących przy organizacji Igrzysk nauczycieli. Z rąk zastępcy burmistrza Macieja Kołoczka otrzymali oni pamiątkowe statuetki z podziękowaniami burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta.

Finał Igrzysk był jednak przede wszystkim świętem startujących w zawodach szkół, a zwłaszcza młodych, czechowickich sportowców. Dyrektorzy szkół odebrali puchary za klasyfikację generalną, zaś sami uczniowie medale za indywidualne sukcesy.

W klasyfikacji generalnej XXV Międzyszkolnych Igrzysk Sportowych Gminy Czechowice-Dziedzice zwyciężyła SP nr 5, drugie miejsce zajęła SP nr 3, zaś trzecie SP nr 2. W klasyfikacji generalnej XVI edycji siostrzanych Igrzysk Międzygimnazjalnych zwyciężyło GP nr 2, drugie było GP z Ligoty, zaś trzecie GP nr 3. Tabele wyników szczegółowych w załącznikach pod zdjęciem.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.