Wiadomości

  • 30 czerwca 2015
  • wyświetleń: 4695

Remonty kolejnych ulic w mieście

W ciągu najbliższych tygodni wyremontowane zostaną kolejne ulice w Czechowicach-Dziedzicach. Wyboje i nierówności znikną na ulicach: Orzeszkowej, Junackiej oraz Górnej.

Ulica do remontu w Czechowicach-Dziedzicach - 06.2015 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


W ogłoszonym niedawno przetargu Gmina Czechowice-Dziedzice poszukuje wykonawcy prac, polegających na tzw. remoncie ulepszonych nawierzchni drogi, na odcinkach ulic Orzeszkowej, Junackiej i Górnej. Prace będą obejmowały:
  • remont nawierzchni ul. Orzeszkowej na długości 241 metrów, od wjazdu zakładowego kolejowego w stronę rzeki Białej w Czechowicach-Dziedzicach,
  • remont nawierzchni ul. Górnej na długości 318 metrów, od ul. Cmentarnej od początku odcinka wyremontowanego (posesja 23B ) w Czechowicach-Dziedzicach,
  • remont nawierzchni ul. Junackiej na długości 293,5 metrów, od ul. Legionów do przejazdu kolejowego w Czechowicach-Dziedzicach.


Roboty obejmują między innymi: frezowanie nawierzchni mineralno-bitumicznej, rozebranie nawierzchni mineralno-bitumicznej, profilowanie i zagęszczenie podbudowy z częściowym wzmocnieniem jej tłuczniem, remonty cząstkowe nawierzchni mineralno-bitumicznej, oczyszczenie i skropienie asfaltem istniejącej nawierzchni, wykonanie warstwy ścieralnej z mieszanek mineralno-bitumicznej, regulację wysokościową pokryw studzienek kanalizacyjnych, zaworów wodociągowych i gazowych, tzw. ścinanie poboczy oraz utwardzenie poboczy frezem asfaltowym, tłuczniem masą mineralno-bitumiczną lub ziemią.

***

W najbliższym czasie gruntownym remontom poddane zostaną również ulice: Chopina i Oliwna. I w tym wypadku trwa już przetarg, w którym wyłonieni zostaną wykonawcy zadań. Ulice te uszkodzone zostały na skutek nawalnego deszczu 24 czerwca 2013 roku.

aka / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.