czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 2 lipca 2015
  • 4 lipca 2015
  • wyświetleń: 3186

Nadeszła fala upałów

Jeżeli z początkiem wakacji tęskniliście za wysokimi temperaturami, to informujemy, że właśnie rozpoczęła się fala upałów. Temperatura osiągnie nawet 35 stopni.

Reklama

wakacje, morze, woda, plaża, lato
Nadeszła fala upałów! · fot. Edyta Staszczyk


Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB Oddział w Krakowie, informuje o możliwości wystąpienia w najbliższych dniach na obszarze województwa śląskiego upałów. Prognozuje się temperaturę maksymalną w dzień od 30°C do 35°C. Temperatura minimalna w nocy wyniesie od 16°C do 21°C.

Z jednej strony ładna pogoda wysokie temperatury to dobra wiadomość dla urlopowiczów, ale z drugiej konieczność zachowania szczególnej ostrożności. Policja apeluje przede wszystkim, aby w zamkniętych samochodach, miejscach szczególnie nasłonecznionych oraz na otwartym terenie nie pozostawiać dzieci, osób niepełnosprawnych czy seniorów. Przypomina również o zwierzętach, które także odczuwają negatywne skutki wysokich temperatur. W tym czasie należy zapewnić zwierzętom dostęp do wody i możliwość schronienia w cieniu.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.