Wiadomości

  • 8 lipca 2015
  • 10 lipca 2015
  • wyświetleń: 71916

Potężna nawałnica w gminie - foto

Dziesiątki połamanych i setki zdewastowanych drzew, zablokowane drogi, uszkodzenia budynków, w tym przynajmniej jeden zerwany dach, zniszczone samochody oraz przerwy w dostawach prądu, po zerwaniu kilkunastu napowietrznych linii energetycznych średniego napięcia - to efekty gwałtownej wichury, która nad w środę ranem przeszła nad Czechowicami-Dziedzicami i okolicą.

Nawałnica w Czechowicach-Dziedzicach - 08.07.2015 · fot. czytelnik


W Czechowicach-Dziedzicach spora część mieszkańców od 5.00 była pozbawiona energii elektrycznej. Od środy godziny 9.00 prąd był włączany po kolei w różnych dzielnicach miasta, jednak w niektórych częściach gminy prądu nie było jeszcze w czwartek, a nawet w piątek.Strażacy od rana cały czas wyjeżdżali do zdarzeń związanych z usuwaniem skutków nawałnic. Odnotowano setki zdarzeń związanych z burzą.

Ulica Legionów - skrzyżowanie z ulicą Mickiewicza - 08.07.2015 · fot. Seba


nawałnica
Przewalone drzewa na ulicy Klasztornej - 08.07.2015 · fot. Alferek


Przewalone na jezdnie drzewa spowodowały utrudnienia m.in. na drodze krajowej nr 1. Przez pewien czas na trasie nie działała sygnalizacja świetlna. Problemy występowały też na drogach gminnych i powiatowych.Nawałnice uszkodziły również sieci trakcyjne, co spowodowało zatrzymanie ruchu pociągów na linii Czechowice-Dziedzice - Katowice w obu kierunkach oraz Czechowice-Dziedzice - Oświęcim.

Ul. Narutowicza
Ulica Narutowicza · fot. Wojtek


W Czechowicach uszkodzony został gazociąg. Z powodu jego rozszczelnienia i uszkodzenia linii wysokiego napięcia z czteropiętrowego budynku przy ulicy Kochanowskiego 6 ewakuowano około 50 rodzin.

Zerwany dach spadł na teren Przedszkola nr 2 - 08.07.2015 · fot. Arkadiusz Kowalczyk


Ponadto w wyniku burz zostały zerwane dachy z budynków mieszkalnych m.in. w Czechowicach-Dziedzicach przy ulicy Łukowej oraz Zabrzegu przy ulicy Świerklocz.

Przewalone drzewa na ul. Zabiele - 08.07.2015 · fot. Arkadiusz Kowalczyk


W Pisarzowicach drzewo przewróciło się na samochód z którego strażacy musieli ewakuować osobę poszkodowaną. Przy ulicy Bolesława Prusa oraz Dankowicach drzewa przewróciły się na budynki mieszkalne.

nawałnica
Nawałnica nie ominęła również Bestwiny. Tak wyglądało o godz. 6.00 ulica Bialska w kierunku Bielska-Białej. · fot. Marcin
ups, ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.