Wiadomości

  • 16 lipca 2015
  • 19 lipca 2015
  • wyświetleń: 8912

Koparka uszkodziła gazociąg

Wczoraj około godziny 11.00 na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza z ulicą Sobieskiego w Czechowicach-Dziedzicach koparka uszkodziła gazociąg.

Awaria gazociągu na skrzyżowaniu ul. Mickiewicza i ul. Sobieskiego w Czechowicach-Dziedzicach - 15.07.2015 · fot. nadesłane przez Czytelnika, OSP Czechowice


Po przybyciu na miejsce służby ustaliły, że przyczyną wycieku gazu było przerwanie rurociągu średniego ciśnienia przez pracującą tam koparkę. Działania strażaków polegały na wyznaczeniu strefy niebezpiecznej, zabezpieczeniu studzienek kanalizacyjnych oraz przeprowadzeniu ewakuacji mieszkańców z pobliskich budynków mieszkalnych i wielorodzinnych oraz żłobka. Po odkopaniu miejsca, w którym doszło do rozszczelnienia rurociągu, przystąpiono do jego zaciśnięcia i tym samym zatamowania wycieku. Po sprawdzeniu stężenia wybuchowego czujnikiem na obecność gazu ewakuowane osoby mogły wrócić do swoich mieszkań.Na czas trwania akcji wstrzymano ruch w obrębie skrzyżowania. Na miejscu działały dwa zastępy z czechowickiej OSP, dwa zastępy z Posterunku Zamiejscowego PSP oraz cztery zastępy ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego z JRG 1 w Bielsku-Białej. Działania zostały zakończone po godzinie 14.00.

BM / czecho.pl

źródło: ospczechowice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.