czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 16 lipca 2015
  • 27 września 2015
  • wyświetleń: 3581

Zgłoś się do Małej Akademii Piosenki

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Za nami:

Lubisz śpiewać? Chcesz uczyć się śpiewu pod kierunkiem profesjonalistki - Renaty Danel - gwiazdy estrady i pedagoga zarazem? W niedzielę 27 września, w Miejskim Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach odbędą się przesłuchania młodzieży do Małej Akademii Piosenki prof. dr hab. Renaty Danel.

Gwiazda polskiej i europejskiej sceny muzyki rozrywkowej lat 70 i 80-tych, a obecnie profesor Akademii Muzycznej w Łodzi, pojawi się w Czechowicach-Dziedzicach już po raz drugi.

Kolejna i prawdopodobnie ostatnia już szansa, by przyjść na przesłuchanie i zakwalifikować się do Małej Akademii Piosenki profesor Renaty Danel, pojawi się w niedzielę, 27 września. Dla zainteresowanej nauką śpiewu młodzieży to niepowtarzalna okazja, by skorzystać z lekcji pod okiem profesjonalnej piosenkarki i wybitnego nauczyciela akademickiego zarazem.

Mała Akademia Piosenki profesor Renaty Danel przy Miejskim Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach to niebywała okazja zapisania się na lekcje śpiewu prowadzone przez prof. dr hab. Renatę Danel, wykładowcę Akademii Muzycznej w Łodzi. To szansa, której nie może nie wykorzystać nikt, kto kocha śpiew i chce się w tym kierunku kształcić!

Mała Akademia Piosenki profesor Renaty Danel


Renata Danel - rodowita czechowiczanka - piosenkarka, gwiazda estrady która największe tryumfy święciła w latach 70 i 80-tych, występując nie tylko na polskich scenach w Kołobrzegu, Opolu, czy Zielonej Górze, ale również na festiwalach zagranicznych, od Czechosłowacji, NRD, przez Jugosławię i Szwecję, aż po USA i Kanadę.

Zadebiutowała w 1976 roku na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze, który wygrała. Przyczyniło się to do rozpoczęcia profesjonalnej kariery nastoletniej wówczas piosenkarki. Na bogatą dyskografię artystki składa się osiem albumów oraz pięć "składanek".

Kiedyś absolwentka i profesor Akademii Muzycznej w Katowicach, obecnie profesor Akademii Muzycznej w Łodzi, zasłynęła jednak nie tylko jako piosenkarka, ale również jako kompozytorka, autorka tekstów piosenek oraz wspaniały pedagog.

Jako pierwsza w kraju nagrała płytę habilitacyjną z muzyki rozrywkowej. Jest prekursorką i jednym z nielicznych profesorów - nauczycieli śpiewu w dziedzinie muzyki rozrywkowej na poziomie akademickim.

BM / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj