czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 19 lipca 2015
  • wyświetleń: 3002

Przedszkolaki neutralizują CO2

W ramach pierwszej akcji Wolontariatu Pracowniczego - Wykaż się inicjatywą w rejonie śląska został zrealizowany projekt autorstwa Małgorzaty Kacyrz - z oddziału Czechowice-Dziedzice, pt. "Poznajemy przyrodę i jesteśmy ECO".

Reklama

Przedszkolaki neutralizują CO 2 - 06.2015 · fot. Raben Polska


W czerwcu Raben Polska oddział Czechowice-Dziedzice wraz z Niepublicznym Przedszkolem Bajlandia zorganizował wyjazd do Ogrodów Kapias w Goczałkowicach Zdrój. W wycieczce brało udział 40 przedszkolaków z dwóch najstarszych grup wiekowych 5 i 6-latki oraz 8 opiekunów. Celem wyjazdu było zaznajomienie dzieci z otaczającą przyrodą. Dzięki wiedzy jednej z opiekunek z przedszkola dzieci w ciekawy sposób poznały różne rośliny, krzewy, kwiaty oraz drzewa.

Kolejnym etapem był zakup roślin przez firmę Raben dla Przedszkola oraz wielka zabawa przy sadzeniu kwiatów, bylin i drzewek w przedszkolnym ogródku. Ciężka praca została uwieńczona słodkim poczęstunkiem w formie ciasta jabłkowego, oczywiście z jabłek zebranych z okolicznych sadów. A każda z posadzonych roślin zneutralizuje w całym cyklu życia 750 kg dwutlenku węgla.

BM / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.