czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 24 lipca 2015
  • wyświetleń: 2500

Plaga fałszywych "wnuczków"

Plaga fałszywych "wnuczków" w naszej okolicy. Bezwzględni oszuści znów dali o sobie znać. Tylko w środę usiłowali naciągnąć na pożyczkę aż 4 starsze osoby. Nie udało im się, bo ofiary wykazały się rozwagą i czujnością.

Reklama

- Złodzieje są coraz bardziej zuchwali. Nie mają żadnych skrupułów. Ich ofiary to osoby starsze, samotne, schorowane, często tęskniące za kontaktem z bliskimi - alarmuje Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej.

Do ostatnich zdarzeń doszło w Bielsku-Białej. Oszustka, która zadzwoniła do 72-letniej mieszkanki przedstawiła się za jej córkę. Sprawczyni twierdziła, że spowodowała wypadek i pilnie potrzebuje 92 tysięcy złotych jako rekompensatę dla poszkodowanych. Po chwili kobieta odebrała kolejny telefon od mężczyzny, który podawał się za funkcjonariusza Policji. W czasie rozmowy mężczyzna potwierdził, że córka bielszczanki spowodowała wypadek i prosił o przekazanie pieniędzy.

W podobnym tonie przebiegały próby wyłudzenia pieniędzy od trójki innych bielszczan. Oszust, który zadzwonił do 54-letniej mieszkanki bielskiej ul. Bohaterów Warszawy, podawał się za jej siostrzeńca. Twierdził, że brał udział w wypadku drogowym i pilnie potrzebuje 84 tysięcy złotych. Po chwili z kobietą skontaktowali się kolejni oszuści. Jeden z nich podawał się za policjanta, drugi za prokuratora. Sprawcy potwierdzali wersję o wypadku i żądali gotówki w zamian za wolność jej krewnego. Na szczęście pokrzywdzone wykazali się rozwagą i nie dali się oszukać.

Każdy, kto zetknie się z takim sposobem działania przestępców, powinien natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostką policji pod numer: 997 lub 112. Pamiętajmy, że szybkie powiadomienie policji przyczyni się do zatrzymania oszustów i przerwania ich przestępczej działalności.

aka / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.