czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 30 lipca 2015
  • wyświetleń: 3571

Orzeszkowa,Górna i Junacka - remont

Trwają prace przy remontach ulic w mieście. W tym tygodniu wykonywane są główne prace związane m.in. z frezowaniem istniejącej nawierzchni i kładzeniem nowego asfaltu na ulicach Orzeszkowej, Junackiej oraz Górnej.

Reklama

Remont ulicy Górnej - 07.2015 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Prace obejmują remonty nawierzchni ulicy Orzeszkowej na długości 241 metrów (od wjazdu zakładowego kolejowego w stronę rzeki Białej w Czechowicach-Dziedzicach), ul. Górnej na długości 318 metrów (od ul. Cmentarnej od początku odcinka wyremontowanego - posesja 23B - w Czechowicach-Dziedzicach) oraz ulicy Junackiej na długości 293,5 metrów (od ul. Legionów do przejazdu kolejowego w Czechowicach-Dziedzicach).

We wtorek, 28 lipca wylewano asfalt na ulicy Orzeszkowej, wczoraj - na ulicy Górnej, dziś z kolei główne prace przeniosą się na ulicę Junacką.

Roboty obejmują między innymi frezowanie nawierzchni mineralno-bitumicznej, rozebranie nawierzchni mineralno-bitumicznej, profilowanie i zagęszczenie podbudowy z częściowym wzmocnieniem jej tłuczniem, remonty cząstkowe nawierzchni mineralno-bitumicznej, oczyszczenie i skropienie asfaltem istniejącej nawierzchni, wykonanie warstwy ścieralnej z mieszanek mineralno-bitumicznej, regulację wysokościową pokryw studzienek kanalizacyjnych, zaworów wodociągowych i gazowych, tzw. ścinanie poboczy oraz utwardzenie poboczy frezem asfaltowym, tłuczniem masą mineralno-bitumiczną lub ziemią.

W najbliższym czasie gruntownym remontom poddane zostaną również ulice Chopina i Oliwna. I w tym wypadku trwa już przetarg, w którym wyłonieni zostaną wykonawcy zadań. Ulice te uszkodzone zostały na skutek nawalnego deszczu 24 czerwca 2013 roku.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.