czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 6 sierpnia 2015
  • wyświetleń: 4743

Wakacyjny kurs nauczycieli z Silesii

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj

W ostatnich dniach siedmioro nauczycieli z Zespołu Szkół "Silesia" w Czechowicach-Dziedzicach   uczestniczyło w szkoleniu w Irlandii w ramach projektu "Unowocześnienie metod nauczania przez wykorzystanie technologii informacyjnej, metod dynamizujących i rozwijających umiejętności społeczne uczniów" w programie Erasmus+ Mobilność kadry edukacji szkolnej.

Reklama

Wakacyjny kurs nauczycieli z Silesii - 07.2015 · fot. ZS Silesia


Kurs "Group Dynamics and Social Skills in the Classroom" (Dynamika grupy i umiejętności społeczne w klasie) związany z metodami pracy z grupą, nastawiony był na zdobycie przez uczestników wiedzy na temat dynamiki pracy w grupie i umiejętności społecznych, jak również zdobycie narzędzi dla tworzenia atmosfery sprzyjającej nauce. Podczas kursu stosowane były metody aktywne: dyskusje, analizy, drama, socjodrama, uczenie kooperatywne, uczenie przez sztukę i doświadczenie. Część zajęć, mimo deszczowej pogody, odbywała się w urokliwych plenerach Glendalough. W programie nie mogło zabraknąć zwiedzania Dublina i nauki ludowych irlandzkich piosenek i tańców.

Umiejętności zdobyte przez nauczycieli w Dublinie zostaną wykorzystane w pracy z uczniami, a nawiązane kontakty międzynarodowe z nauczycielami z Irlandii, Chorwacji, Rumunii, Grecji, Finlandii, Włoch, Portugalii i Węgier, dają szkole duże szanse na stworzenie nowych międzynarodowych projektów adresowanych do uczniów.

Zapraszamy na stronę internetową projektu.

Magdalena Czarnecka, Tomasz Figura

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

ZS Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj