Reklama

Wiadomości

  • 7 sierpnia 2015
  • 13 sierpnia 2015
  • wyświetleń: 9442

Budowa komisariatu - wideo i zdjęcia

Powoli kończą się prace przy budowie nowego Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach. Widać już, jak będzie wyglądać nowa siedziba, na którą z niecierpliwością czekają czechowiccy stróże prawa. Prawdopodobnie jeszcze pod koniec tego roku budynek zostanie przekazany do użytku.W ścisłym centrum miasta, przy ul. Wesołej, trwa budowa nowego komisariatu policji. W ciągu najbliższych miesięcy przeniosą się tutaj policjanci, którzy dziś pracują w ciasnym i zaniedbanym budynku dawnej przychodni lekarskiej na obrzeżach miasta, przy ul. Łukasiewicza. Nowy, trzykondygnacyjny budynek w kształcie litery "L" budowany jest od podstaw, zgodnie z nowymi standardami policji, których założeniem jest między innymi usuwanie oraz zapobieganie powstawaniu barier w dostępie obywateli do komend i komisariatów.

Budowa komisariatu - 08.2015 · fot. KMP Bielsko-Biała


Budynek będzie miał ponad 1400 m kw. powierzchni użytkowej. W ramach inwestycji powstaje dyżurka, pokoje biurowe, pokój przesłuchań, archiwum, pomieszczenia gospodarcze, magazyny i garaże oraz miejsca parkingowe dla pracowników i mieszkańców. Aktualnie trwają prace wykończeniowe wnętrza budynku i zagospodarowanie terenu.

Teren pod budowę nowego komisariatu przekazała czechowicka gmina. Budynek będzie kosztował nieco ponad 5 mln zł. Po wybudowaniu nowej siedziby, policja zyska nowoczesny obiekt, w pełni przystosowany do swoich potrzeb.

aka / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.