Reklama

Wiadomości

  • 10 sierpnia 2015
  • 12 sierpnia 2015
  • wyświetleń: 3585

Nowa kadencja Młodzieżowej Rady

Młodzieżowa Rada Miejska w Czechowicach-Dziedzicach rozpoczęła nową kadencję na lata 2015-2017. Nowa rada liczy siedmiu członków. Wybrano ich ze szkół oraz innych podmiotów i organizacji z terenu naszej gminy. W skład rady wchodzą Karolina Balcarek, Justyna Płachno, Jarosław Baranowski, Dawid Pisarek, Jakub Szymański, Maciej Tonderski oraz Mateusz Pietrzak. Podczas pierwszej sesji MRM jej przewodniczącym wybrany został Mateusz Pietrzak. Zastępcami przewodniczącego zostali Jarosław Baranowski i Dawid Pisarek.

Celem Rady Młodych jest kształtowanie pozytywnych postaw obywatelskich oraz włączanie młodzieży do współpracy z organami samorządowymi oraz reprezentowanie młodzieży naszego miasta wobec władz samorządowych i instytucji. - Według mojego rozumienia, MRM powstała, aby dać szansę młodzieży z naszej gminy na pokazanie, że zależy jej na dobru wspólnym. W ubiegłej kadencji jej członkowie skupiali się przede wszystkim na wydarzeniach sportowych. My uznaliśmy, że chcemy zaktywizować młodzież. Mówimy, że będziemy odrywać ją od Facebooka i szeroko pojętego internetu. Chcemy pokazać, że Czechowice-Dziedzice to miejsce, w którym można spędzić dobrze czas - podkreśla Mateusz Pietrzak, przewodniczący MRM.

- Wszyscy chętnie weszliśmy w skład MRM. Może się wydawać, że młodzież nic nie robi, jest leniwa i nie odrywa oczu od komputera czy smartfonów. Tak jednak nie jest. Ich działania nie są tak rozpowszechniane i nagłaśniane w mediach. Ale młodzież naprawdę się angażuje dla społeczności. Widać to też w Czechowicach-Dziedzicach. Wiadomo, że młodzi nie zorganizują wielkiego koncertu charytatywnego, bo mają mniejsze możliwości. Ich działalność widać chociażby przy Szlachetnej Paczce, WOŚP. Jest u nas grupa PCK działająca przy LO im. Marii Skłodowskiej-Curie, są świetlice środowiskowe, organizacje jak Ruch Światło-Życie. Oczywiście, nie każdy się zaangażuje, bo nie każdy tego chce lub ma na to czas, ale jako przewodniczący MRM mogę zaręczyć, że młodzież jest aktywna i działa na rzecz społeczeństwa - podkreśla Pietrzak.

Obecnie Młodzieżowa Rada Miasta w Czechowicach-Dziedzicach pracuje nad organizacją kilku dużych wydarzeń. Pierwszym z nich będzie "Czechowickie Spotkanie z Grami Planszowymi", które odbędzie się w sobotę, 12 września w klubie "Chacharnia" w Czechowicach-Dziedzicach. Rozpoczęcie imprezy planowane jest na godzinę 10.00 i trwać będzie aż do godziny 18.00. Głównym celem wydarzenia, które organizatorzy nazywają "rozrywką bez prądu", jest promowanie alternatywnego spędzania czasu i odciąganie od złych nałogów. Wstęp na spotkanie jest całkowicie darmowy! Patronat nad wydarzeniem objęli: portal czecho.pl, Gazeta Czechowicka, Radio ZET Gold oraz sieć kin Helios.

Informacje z działalności Młodzieżowej Rady Miejskiej na bieżąco umieszczane są na jej oficjalnym profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/mlodziezowa

Młodzieżowa Rada Miejska

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.