Reklama

Wiadomości

  • 12 sierpnia 2015
  • wyświetleń: 4757

80 lat KGW w Kaniowie - zdjęcia

Kaniowskie Koło Gospodyń Wiejskich świętowało swoje 80-lecie. Z tej okazji panie otrzymały kwiaty oraz gratulacje. Nie obyło się także bez wspomnień i pamiątkowych zdjęć.

80 lat KGW w Kaniowie
80 lat KGW w Kaniowie · fot. Starostwo Powiatowe


Na ręce prezes Mieczysławy Głombek, poprzedniej prezes Heleny Sowy i wszystkich Pań kwiaty, gratulacje i nagrody przekazał m.in. starosta bielski Andrzej Płonka, wójt gminy Bestwina Artur Beniowski, sołtys Kaniowa Marek Pękala, komendant gminny - prezes OSP Kaniów Grzegorz Owczarz i reprezentantki innych KGW z terenu gminy Bestwina. Osobne życzenia podczas Mszy św. odprawionej w intencji gospodyń złożył proboszcz parafii Niepokalanego Serca NMP, ks. Janusz Tomaszek.

80 lat KGW w Kaniowie
80 lat KGW w Kaniowie · fot. Starostwo Powiatowe


We wspólnym gronie, przy muzyce i posiłku jubilatki wspominały dawne czasy, z nostalgią przywołując wycieczki do różnych miejsc, wspólne inicjatywy a nade wszystko koleżanki, które już odeszły do wieczności. Bo chociaż bywało ciężko, głównej roli nie grały przecież środki finansowe, lecz wspólna sprawa - społeczny zapał.

80 lat KGW w Kaniowie
80 lat KGW w Kaniowie · fot. Starostwo Powiatowe


Księga pamiątkowa KGW w Kaniowie rozpoczyna się wierszowanym wstępem autorstwa pani Heleny Sowy: "Roku pamiętnego 1935 założono Koło do użytku kobiecego. Opisując pracę przez te wszystkie lata, dla tych, co ją prowadzili, będzie to zapłata. Początkiem założenia była pani Kominkowa, była to praca trudna, bo była nowa (...)" - Lata jednak mijały i od pionierskich czasów Anny Kominek przeszło ich już 80 - aż do współczesnej, zupełnie innej rzeczywistości, zorientowanej na nowe technologie.

80 lat KGW w Kaniowie
80 lat KGW w Kaniowie · fot. Starostwo Powiatowe


Członkinie kaniowskiego KGW zaczęły od opieki nad dziećmi, kursów zajęć praktycznych, organizowania pogadanek - obecnie działalność Koła bardzo się poszerzyła, panie reprezentują naszą gminę na uroczystościach, przeglądach, konkursach o randze powiatowej i wojewódzkiej. To dożynki, święta patriotyczne i kościelne, festyny i wyjazdy o charakterze integracyjnym. Mimo tego, że członkiń ubywa, społeczność wiejska nie wyobraża sobie istnienia bez Koła Gospodyń - podobnie jak bez Straży Pożarnej lub klubu sportowego.

80 lat KGW w Kaniowie
80 lat KGW w Kaniowie · fot. Starostwo Powiatowe


Pamiątkową paterę otrzymała z rąk wójta Artura Beniowskiego w imieniu całego Koła prezes Mieczysława Głombek. Podobne wyróżnienia odebrały: Helena Sowa, Anna Hulboj, Anna Konarska i Maria Łukasik. Listy gratulacyjne otrzymały: Anna Dudziak, Bernadetta Furczyk, Joanna Janeczko, Aniela Janeczko, Jadwiga Janeczko, Helena Kuglarz, Maria Kańczuga, Maria Maroszek, Zofia Szyma, Anna Głąbek, Helena Ochman, Anna Wawoczna, Zofia Pindel, Rozalia Jurasz, Janina Kóska, Zofia Kubica, Anna Pasierbek, Franciszka Ochman.

Sławomir Lewczak

źródło: Powiat Bielski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.