Reklama

Wiadomości

  • 16 sierpnia 2015
  • wyświetleń: 6090

Piłkarz z Czechowic jedzie na euro

Dawniej dał się poznać, jako znakomity pływak, który zdobywał dla Polski medale mistrzostw świata i europy oraz reprezentował Polskę na igrzyskach w Pekinie i Londynie. Teraz niewidomy czechowiczanin Marcin Ryszka został powołany w skład reprezentacji na mistrzostwa europy w blind footballu, czyli piłki nożnej dla niewidomych, które od 22 Sierpnia rozpoczynają się w Anglii.

Marcin Ryszka
Marcin Ryszka · fot. Klaudia Kózka / redakcjaBB


Ryszka będzie wyprowadzał drużynę, jako kapitan biało czerwonych. - Piłkę nożną mam we krwi od dziecka. Grali moi dziadkowie, mój brat do dzisiaj gra w drużynie z Kaniowa. Nieskromnie muszę powiedzieć, że to ja razem z moimi kolegami z Krakowa zaczynaliśmy rozwijać te dyscyplinę w naszym kraju. Sprowadziliśmy pierwsze piłki, organizowaliśmy pierwsze treningi. Jednak później musiałem się skoncentrować wyłącznie na pływaniu. Blind football to bardzo kontaktowy sport i łatwo o kontuzję. Zakończyłem swoją karierę pływacką i wróciłem do grania w piłkę. Technika została z dawnych lat, kondycję zawdzięczam pływaniu i załapałem się do kadry na euro ( śmiech) - powiedział Ryszka.

- To będzie pierwsza nasza taka wielka impreza. Nie mamy doświadczenia, jeśli chodzi o występy na arenie międzynarodowej. Mamy bardzo ciężką grupę. Każdy z zespołów, z którymi będziemy grać odnosił jakieś większe sukcesy. Jedziemy tam jednak z wielką nadzieją, że uda się nam zrobić jakąś niespodziankę. Charakteru i woli walki nie zabraknie nam na pewno - powiedział kapitan Polaków.

Pierwszy mecz z gospodarzem euro Anglikami już 22 Sierpnia. Są oni również aktualnymi wice mistrzami świata. Po za nimi Polacy w swojej grupie zagrają jeszcze z Turcją, Niemcami i Włochami. Trzymamy kciuki za biało czerwonych.

ups / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.