czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 18 sierpnia 2015
  • wyświetleń: 5884

Bójka na sobotnim festynie

Podczas sobotniego festynu dwóch mężczyzn wdało się w bójkę. Świadek zdarzenia natychmiast zareagował i rozdzielił napastników. Zaatakowany mężczyzna zamiast jednak okazać wdzięczność, rzucił się wraz ze swoim dotychczasowym adwersarzem na człowieka, który chwilę wcześniej mu pomógł. Obaj sprawcy zostali szybko i skutecznie obezwładnieni przez czechowickich policjantów.

Reklama

Do zdarzenia doszło w czasie sobotniego festynu w Czechowicach-Dziedzicach na ul. Wąskiej, gdzie pomiędzy pijanymi uczestnikami imprezy doszło do kłótni. Jeden z nich przewrócił drugiego na ziemię i zaczął dusić. Na pomoc ofierze ruszył świadek, który rozdzielił napastników. Dotychczasowi adwersarze szybko nawiązali nić porozumienia i wspólnie zaatakowali mężczyznę, który starał się im pomóc. Bili go i kopali po całym ciele.

Zdarzenie to zauważyli policjanci w cywilu, którzy szybko i skutecznie obezwładnili sprawców. Badanie stanu ich trzeźwości dało wyniki od 2 do 2,5 promili alkoholu. Widok policjantów nie ostudził jednak agresji awanturników, którzy zaatakowali interweniujących stróżów prawa. W efekcie zatrzymani odpowiedzą nie tylko za pobicie pokrzywdzonego, ale także za naruszenie nietykalności cielesnej mundurowych i ich znieważenie. Za przestępstwa te grozi im teraz do 3 lat za kratami.

BM / czecho.pl
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.