czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 24 sierpnia 2015
  • wyświetleń: 1851

Sprzedał skradziony telewizor

Policjanci z Czechowic-Dziedzic zatrzymali trzech młodych mężczyzn, podejrzanych o włamanie do jednego z domów w tym mieście. Łupem włamywaczy padł sprzęt radiowo-telewizyjny o wartości 3500 zł.

Reklama

Policjanci pracowali nad sprawą kradzieży paliwa, do których dochodziło na stacjach w Bielsku-Białej i okolicy. Prowadzone czynności doprowadziły do zatrzymania dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o te przestępstwa. W Audi, którym podróżowali rabusie, policjanci z komisariatu IV w Bielsku-Białej odnaleźli sprzęt, który służył im do popełniania tych przestępstw.

Jak ustalono, 37 i 26-latek dopuścili się szeregu kradzieży paliwa ze stacji w Bielsku-Białej, Oświęcimiu, Żywcu, Skoczowie i Pszczynie oraz kradzieży europalet z firmy w Bestwinie. Policjanci z Czechowic-Dziedzic, którzy pracowali nad tą sprawą ustalili, że zatrzymani mają na swoim koncie także włamanie do jednego z czechowickich domów. Na udział w tym "skoku" namówili 25-letniego pracownika salonu gier, u którego zapożyczyli się przegrywając na automatach znaczną ilość gotówki.

Nocą z 2/3 lipca, wyłamali drzwi w prywatnym budynku i skradli sprzęt o wartości 3500 zł. Podzielili się skradzionymi przedmiotami, oddając znaczną ich część swojemu wierzycielowi. 25-latek szybko sprzedał skradziony telewizor plazmowy swoim znajomym. Krótko po tym został zatrzymany, a w mieszkaniu jego przyjaciół policjanci odnaleźli skradzione mienie. Pozostałe przedmioty śledczy odnaleźli w mieszkaniach 26 i 37-latka. Za przestępstwa te sprawcom grozi teraz do 10 lat za kratami. O ich losie zadecyduje wkrótce prokurator.

ab / czecho.pl
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.