czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 26 sierpnia 2015
  • wyświetleń: 2269

Ukradła 62-latkowi emeryturę

Policjanci z Czechowic-Dziedzic zatrzymali 38-letnią kobietę, podejrzaną o włamanie do skrzynki na listy i kradzież gotówki. Łupem sprawczyni padła emerytura starszego mężczyzny.

Reklama

Do zdarzenia doszło w jednym z bloków przy ul. Wyspiańskiego. Kobieta spożywała alkohol wspólnie z 62-latkiem, którego zaprosiła do swojego mieszkania. Chwilę wcześniej mężczyzna odebrał od doręczyciela emeryturę w wysokości 1200 złotych. Ponieważ nie chciał nosić przy sobie gotówki, ukrył pieniądze w swojej skrzynce na listy.

Sprawczyni wykorzystała moment, gdy mężczyzna zasnął. Włamała się do skrzynki pocztowej i skradła pieniądze. Krótko po tym zdarzeniu została zatrzymana przez policjantów. W czasie jej przeszukania mundurowi odnaleźli zrabowaną gotówkę, którą zwrócono już właścicielowi.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie, zatrzymana usłyszała zarzuty. Za przestępstwo to może teraz trafić za kraty na najbliższe 10 lat.

aka / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.