Reklama

Wiadomości

  • 28 sierpnia 2015
  • wyświetleń: 4478

Zakaz omijania DK1 przez uzdrowisko

Ulica Parkowa w Goczałkowicach-Zdroju z drogi dojazdowej do posesji zamieniła się w trasę, którą przemierzają teraz w godzinach szczytu dziesiątki pojazdów. Kierowcy wybierają ulicę w uzdrowisku, aby uniknąć korków na DK-1.

Parkowa, Goczałkowice, uzdrowisko, zakaz
Znak zakazu na ulicy Parkowej w Goczałkowicach-Zdroju - 28.08.2015 · fot. czecho.pl


Z dniem rozpoczęcia prac przy budowie ekranów wzdłuż goczałkowickiego odcinka drogi krajowej nr 1 czas przejazdu pomiędzy Czechowicami-Dziedzicami a Pszczyną znacznie się wydłużył. Nie wszyscy kierowcy cierpliwie czekają w korku, ale szukają objazdów.

Jednym z takich objazdów stała się ulica Parkowa w Goczałkowicach-Zdroju, do niedawna droga, którą poruszali się głównie mieszkańcy. Teraz to oni alarmują, że nie tylko zwiększyło się natężenie ruchu w tym miejscu, ale również, że część kierowców porusza się znacznie szybciej niż to dozwolone.Tymczasem przy ulicy Parkowej znajduje się znak zakazu ruchu w obu kierunkach z informacją, że nie dotyczy on mieszkańców oraz pojazdów AZK. Póki co - jak informują nas właściciele posesji - nie wszyscy stosują się do oznakowania i nadal przejeżdżają tędy pozostali kierowcy.

Prace przy budowie ekranów w Goczałkowicach-Zdroju mają zakończyć się do 30 listopada.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.