czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 31 sierpnia 2015
  • wyświetleń: 3347

Socatots teraz także w Czechowicach!

Artykuł sponsorowany:

Socatots Maluszki w Akcji to sportowe zajęcia ogólnorozwojowe dla najmłodszych, inspirowane piłką nożną, skierowane zarówno do chłopców, jak i dziewczynek. Teraz ta dziecięca zabawa jest już w dostępna w Czechowicach-Dziedzicach!

Socatots


Pod okiem wykwalifikowanych trenerów w zajęciach udział biorą już roczne maluchy, a najstarsi podopieczni, czyli pięciolatkowie, równie dobrze radzą sobie na piłkarskim boisku, jak w innych dyscyplinach sportu. Ale nie rywalizacja, poziom na podium czy wynik na mecie są w Socatots istotne. Tu liczy się start, jaki damy dziecku u progu życia.

Rodzic trenuje z dzieckiem

Socatots


Może niektórym trudno uwierzyć, że prowadzanie dzieci już od 1 roku życia na zajęcia sportowe ma sens, ale właśnie praca z najmłodszymi przynosi najszybsze wyniki.

Nie ma dzieci za małych, aby potrenować, jeśli tylko model zajęć dostosowany jest do ich możliwości i potrzeb. Tym bardziej, że w zajęciach biorą czynny udział rodzice. Stają się osobistymi trenerami, towarzyszą dziecku w ćwiczeniach i w zabawie. Trzeba pamiętać, że nasze pociechy uczą się przez obserwacje, a to właśnie mama czy tata są w pierwszych latach życia dziecka obiektem tych obserwacji. Rodzic nagradza i motywuje. To po pierwsze buduje silne więzi rodzinne, ale najważniejsze: jeśli mama biega, córka też chce biegać, jeśli tata kopie piłkę, syn też chce trenować. Jeśli chcemy poświęcić dziecku ten czas, zainwestować w jego rozwój i sprawić, aby już na zawsze pokochało aktywność fizyczną, SOCATOTS jest na to najlepszym sposobem.

Aby dziecko pokochało sport

Twórcy i pomysłodawcy wywodzącego się z Wielkiej Brytanii SOCATOTS bazują na istotnej prawdzie: wiele nawyków kształtuje się w pierwszych pięciu latach życia człowieka. To wtedy mózg rozwija się w zawrotnym tempie, a rozwój fizyczny warunkuje rozwój psychiczny dziecka. Najistotniejsze są tu bodźce, które do malucha docierają i stymulują postęp. Już nigdy później w swoim życiu człowiek nie uczy się tak szybko.

- Narzekamy często, że nasze dzieci siedzą przed telewizorem czy grą komputerową, zamiast pograć w piłkę czy pojeździć na rowerze. Co jako rodzice robimy, żeby tak się nie działo? Czy pokazujemy dziecku, że ruch to świetna zabawa? Czy może sami siedzimy przed telewizorem?

Socatots


Świetna zabawa, ale nie tylko

Celem SOCATOTS jest stworzenie optymalnych warunków do rozwoju sprawności fizycznego w zakresie układu mięśniowego i kostnego. Poprzez świetną zabawę maluchy wyrabiają zdolności motoryczne, gibkość, poprawiają koordynację. To także wielopłaszczyznowe ćwiczenie umysłu za sprawą nauki rozpoznawania kolorów, zapoznania z literami, cyframi oraz częściami ciała. Rozwijane są samodyscyplina, wytrwałość, koncentracja, pamięć i ogólne zdolności poznawcze. Dzieci uczą się trudnej sztuki podejmowania samodzielnych decyzji, a dzięki uczestnictwu rodziców budują poczucie bezpieczeństwa emocjonalnego.

Gdzie i kiedy?

Takie zajęcia odbywają się już w Bielsku, a w tym sezonie zawitały także do Czechowic. Od 8 września zajęcia takie odbywać się będą w Liceum Marii Skłodowskiej Curie przy ulicy: M. Konopnickiej 9.

Na początku będą to wtorki w godzinach:
  • grupa 2-3,5 godz 17-18
  • grupa 3-5-5 godzina 18-19


Każdy może przyjść na bezpłatne zajęcia prezentacyjne i zobaczyć czy taka forma zajęć mu się spodoba. Jedyne co trzeba zrobić to wypełnić formularz kontaktowy na stronie poznaj.socatots.pl lub zadzwonić 508 583 428. Na każde zajęcia prezentacyjne ilość miejsc jest ograniczona.

www.poznaj.socatots.pl