Wiadomości

  • 1 września 2015
  • 4 września 2015
  • wyświetleń: 15492

Jacek Stachursky z Promotio Urbis

Jacek Stachursky został laureatem tegorocznej nagrody Promotio Urbis Czechowice-Dziedzice. Nagroda została wręczona w niedzielę 30 sierpnia podczas 41. Dni Czechowic-Dziedzic.

Iwona Łaszczok, Stachursky, Żona, burmistrz,
Statuetkę odebrała żona artysty, Iwona Łaszczok. · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Koncertujący laureat niestety nie mógł pojawić się tego dnia w Czechowicach-Dziedzicach. Dlatego pamiątkową plakietę oraz dyplom z tytułem Promotio Urbis Czechowice-Dziedzice A.D. 2015, z rąk burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta oraz przewodniczącego Rady Miejskiej Damiana Żelaznego odebrała żona artysty, Iwona Łaszczok. Za wyróżnienie dziękowali jednak oboje, bo Jacek Stachurski nagrał na tę okoliczność krótkie, ale bardzo ciepłe, skierowane do mieszkańców Czechowic-Dziedzic wystąpienie, które zostało odtworzone na telebimach.

Nagroda Promotio Urbis Czechowice-Dziedzice została ustanowiona przez Radę Miejską w maju 1996 roku. Nagroda Promotio Urbis Czechowice-Dziedzice jest formą wyróżnienia i uhonorowania najwybitniejszych osób związanych z Gminą Czechowice-Dziedzice. Przyznawana jest animatorom życia kulturalnego, naukowego, sportowego, społecznego - osobom wyróżniającym się w swojej pracy i pasji.

W dniu 14 lipca 2015 odbyło się posiedzenie Komisji ds. przyznania nagrody Promotio Urbis, któremu przewodniczył burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut. Komisja postanowiła, że w 2015 roku nagroda Promotio Urbis Czechowice-Dziedzice przyznana zostanie Jackowi Stachurskiemu. Uzasadniając swoją decyzję Komisja podzieliła argumentację znajdującą się we wniosku Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach, o przyznanie nagrody Jackowi Stachurskiemu. Podkreślono, że znany artysta, obchodzący w ubiegłym roku jubileusz 20-lecia na scenie muzyki rozrywkowej, mimo ogólnopolskiej kariery muzycznej nigdy nie zerwał kontaktów z rodzinnym miastem, w którym do tej pory mieszka.

jacek stachursky
Jacek Łaszczok - Stachursky · fot. gekon


Jeśli chodzi o promocję Czechowic-Dziedzic w całej Polsce, scenicznej popularności Jacka Stachurskiego nie sposób przecenić. Działalność publiczna artysty z Czechowic-Dziedzic dalece wykracza jednak poza sferę muzyczną. Jacek Łaszczok-Stachursky był radnym miasta Czechowice-Dziedzice minionej kadencji. Jako samorządowiec aktywnie włączał się nie tylko w pracę na rzecz Gminy Czechowice-Dziedzice i jej społeczności, ale również w akcje charytatywne, organizowane z myślą o najbardziej potrzebujących mieszkańcach Gminy.

Obchodzący przed rokiem jubileusz 20-lecia na polskiej scenie muzycznej, Jacek Stachursky stał się w ciągu tych dwóch dekad prawdziwym ambasadorem Czechowic-Dziedzic. Znalazł się w wąskim gronie mieszkańców naszej Gminy, rozpoznawalnych w całej Polsce.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.