czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 6 września 2015
  • wyświetleń: 2760

Czechowice: będzie plan niskiej emisji

Gmina Czechowice-Dziedzice rozpoczęła przygotowania do stworzenia Planu Gospodarki Niskoemisyjnej, który będzie strategicznym dokumentem dla rozwoju gospodarki energetycznej. W ramach działań zostanie przeprowadzona ankieta wśród mieszkańców gminy w zakresie wykorzystania paliw m.in. na cele grzewcze. Dzięki temu zostanie opracowana baza emisji gazów cieplarnianych.

W przyszłości dzięki posiadanemu opracowaniu gmina będzie mogła uzyskać dofinansowanie na działania zmierzające do osiągnięcia celów pakietu klimatyczno-energetycznego Europy, np. na działania termomodernizacyjne dla budynków użyteczności publicznej, czy np. dofinansowanie montażu kolektorów słonecznych, ogniw fotowoltaicznych dla budynków jednorodzinnych.

Ankiety dla przedsiębiorców i mieszkańców dostępne są na stronie Urzędu Miejskiego. W razie jakichkolwiek wątpliwości czy pytań związanych z kwestionariuszem należy skontaktować się z panią Katarzyną Budzisz tel. 785-708-808, e-mail: katarzyna.budzisz@atgroupsa.pl z firmy AT GROUP S.A. odpowiadającą za opracowanie "Planu Gospodarki Niskoemisyjnej Gminy Czechowice-Dziedzice".

Na realizację projektu gmina uzyskała dotację ze środków WFOŚiGW w Katowicach w wysokości 80% kosztów.

BM / czecho.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.