czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 1 grudnia 2005
  • wyświetleń: 710

Światowy Dzień AIDS

Reklama

Światowy Dzień AIDS
fot. internet


Co roku od 1988 roku 1 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień AIDS. Tegoroczne obchody odbywają się pod hasłem: Kobiety, dziewczęta HIV i AIDS. Co roku różne organizacje i osoby indywidualne próbują zwrócić uwagę na konieczność walki z Aids i konieczność pomocy ludziom chorym i zakażonym. A statystyki są niestety zatrważające. Każdego dnia umiera 8.000 osób z powodu Aids, a 6 milionów chorych potrzebuje leczenia.

W Polsce od roku 1985 do września 2005 zanotowano 9.659 osób zakażonych, około 5.268 osób zakaziło się w związku z używaniem narkotyków, 1.674 zachorowało na Aids a 779 osób zmarło. Choć problemowi Aids poświęca się sporo uwagi to niepokój budzi ciągły bark świadomości u wielu ludzi możliwością zakażenia. Panująca wciąż jeszcze niewiedza na temat HIV/AIDS powoduje, że konieczne jest podjęcie zdecydowanych działań na rzecz podniesienia poziomu świadomości w społeczeństwie. Rządy muszą podjąć działania w celu poprawy opieki zdrowotnej oraz pokonania bariery, jaką stanowią uprzedzenia, brak informacji i dyskryminacja.

A.O. / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.