Wiadomości

  • 9 września 2015
  • wyświetleń: 2437

Dzieci bezpieczne w drodze do szkoły

Blisko 60 uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 4 w Czechowicach-Dziedzicach spotkało się z policjantami z drogówki. Zajęcia, prowadzone w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły", poświęcone były bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Ich uczestnicy otrzymali elementy odblaskowe.

Dzieci bezpieczne w drodze do szkoły - 09.2015 · fot. KMP Bielsko-Biała


O bezpieczeństwie w różnych sytuacjach, które mogą spotkać dzieci, rozmawiał mł.asp. Bartłomiej Kapias z wydziału Ruchu Drogowego bielskiej komendy. Uczniowie wysłuchali porad, jak bezpiecznie zachowywać się w drodze do szkoły i w czasie powrotu do domu.

Pierwszoklasiści bezbłędnie odpowiadali na pytania policjanta. Rozwiązywali zagadki dotyczące zasad obowiązujących w ruchu drogowym, a także doskonalili umiejętność powiadamiania służb ratunkowych oraz zdobywali wiedzę na temat zachowania się na miejscu zdarzenia. Policjant zachęcał najmłodszych do bezpiecznych zachowań na drodze oraz konieczności noszenia elementów odblaskowych. Na zakończenie spotkania przekazał pierwszakom odblaski i życzył samych sukcesów w nauce.

aka / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.