Wiadomości

  • 11 września 2015
  • 29 września 2015
  • wyświetleń: 2825

Ratujmy historię od zapomnienia

Pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czechowicach Dziedzicach zachęcają mieszkańców gminy do dzielenia się i utrwalania historii związanej z naszym regionem. Szczególne zainteresowanie dotyczy Doliny Szwajcarskiej w Czechowicach-Dziedzicach.

Za pomocą skanera wszelkie dokumenty, fotografie, listy, także prasa, literatura i inne informacje o życiu społeczno-kulturalnym, ekonomicznym i historycznym naszego regionu będą  archiwizowane, a następnie udostępniane w placówce. Dzięki temu biblioteka będzie posiadała jeszcze większą bazę wiedzy o naszym regionie.

Zapraszamy wszystkich, którzy dysponują wymienionymi wyżej materiałami do Czytelni Ogólnej MBP w Czechowicach-Dziedzicach (ul. Niepodległości 32/34). Organizatorem akcji jest Fundacja Górny Śląsk przy współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Czechowicach-Dziedzicach oraz Towarzystwem Przyjaciół Czechowic-Dziedzic.

BM / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Biblioteka Miejska Czechowice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj