Reklama

Wiadomości

  • 11 września 2015
  • wyświetleń: 7854

Pasowanie na ucznia klasy pierwszej

We wtorek, 1 września po uroczystej mszy świętej, uczniowie, nauczyciele i rodzice zgromadzili się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Ligocie, by powitać nowy rok szkolny i pożegnać wakacje.

Pasowanie na ucznia klasy pierwszej - 1.09.2015 · fot. Szkoła Podstawowa nr 2 w Ligocie


Akademię przygotowali uczniowie klasy IV wraz z Panią Ewą Janusz, zaś o dekorację sali zadbała Pani Magdalena Dzikowska. Uczniowie zaprezentowali program artystyczny pt. "Balonem z wakacji", dzięki któremu wszyscy mogliśmy raz jeszcze przenieść się do beztroskich wakacyjnych dni i powspominać...

Po części artystycznej nastąpiła część oficjalna - uroczyste "Pasowanie na Ucznia". Uczniowie obiecali uczyć się pilnie, dbać o dobre imię klasy i szkoły, pomagać potrzebującym, kochać Ojczyznę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po akcie ślubowania dyrektor Dorota Nasuta osobiście pasowała "zaczarowanym ołówkiem" każdego ucznia, a wychowawczynie wręczały pierwszoklasistom pamiątkowe "akty pasowania". Rodzice przygotowali dla swoich pociech "rogi obfitości". Rada Rodziców ufundowała podkładki na biurko, które rozdała dzieciom przewodnicząca Rady Rodziców - Pani Iwona Buczek. Był to dzień pełen wrażeń i radości, który na długo pozostanie w pamięci każdego pierwszoklasisty.

Ewa Janusz

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.