czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 14 września 2015
  • wyświetleń: 3575

Partnerzy przyjechali do Czechowic

W wyjątkowo serdecznej, przyjacielskiej wręcz atmosferze, przebiegało oficjalne spotkanie delegacji miasta partnerskiego Czechowic-Dziedzic - niemieckiego Hiddenhausen, z przedstawicielami naszego samorządu.

Delegacja z Hiddenhausen z wizytą w Czechowicach - 11.09.2015 · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Spotkanie niemieckiej delegacji z burmistrzem Czechowic-Dziedzic Marianem Błachutem odbyło się w piątek, 11 września w Urzędzie Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach. Delegacja z miasta partnerskiego Hiddenhausen, z burmistrzem Ulrichem Rolfsmeyerem na czele, gościła w Czechowicach-Dziedzicach w związku z jubileuszem 60-lecia Chóru "Moniuszko". W tych dniach w Czechowicach-Dziedzicach przebywali również chórzyści z niemieckiego Chóru "Freundschaft" z Hiddenhausen, którzy uświetnili obchody jubileuszu wspólnym koncertem z polskimi przyjaciółmi.

W oficjalnym spotkaniu na sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach, obok burmistrza Mariana Błachuta i jego zastępców - Macieja Kołoczka i Pawła Mrowca, uczestniczyli przedstawiciele Rady Miejskiej z przewodniczącym Damianem Żelaznym i zastępcą Krzysztofem Bergelem. Podczas rozmów z niemiecką delegacją podkreślono, że w przyszłym roku Hiddenhausen i Czechowice-Dziedzice będą obchodziły 25-lecie współpracy partnerskiej. Spora część dyskusji poświęcona została zatem nowym możliwościom i formom współpracy partnerskiej między miastami.

Na zakończenie spotkania gospodarze i goście wymienili się upominkami, a czechowiccy samorządowcy zaproszeni zostali do złożenia wizyty w Hiddenhausen.

BM / czecho.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.