Wiadomości

  • 18 września 2015
  • wyświetleń: 1326

Zawody pożarnicze dla odlobyów

Za nami:

W sobotę, 19 września na boisku sportowym w Bronowie przeprowadzone zostaną kolejne, XII Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Oldboy pod Patronatem Burmistrza Czechowic-Dziedzic, jako IV Memoriał im. Franciszka Waloszczyka.

Zawody sportowo-pożarnicze w Bestwinie - 4.07.2015
Przed nami XII Gminne Zawody sportowo-pożarnicze Oldboy · fot. danielek2002 / klub czecho.pl


Zawody rozpoczną się o godzinie 16.00, a wezmą w nich udział członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych z terenowych i zakładowych jednostek OSP gminy Czechowice-Dziedzice, których drużyny składają się ze strażaków mających ukończone co najmniej 45 lat. Zawody te rozgrywane są od 2003 roku.

Po śmierci ich pomysłodawcy, długoletniego Komendanta Gminnego OSP w Czechowicach-Dziedzicach dh. Franciszka Waloszczyka, dla uczczenia jego pamięci oraz wkładu w organizację zawodów, od IX edycji w 2012 roku, zawody rozgrywane są pod obecną nazwą. Główny cel zawodów to jednak nie "wielka rywalizacja", tylko pewna forma podziękowania dla wielu druhów seniorów, którzy ze względu na wiek czy stan zdrowia, zakończyli już aktywny okres działalności bojowej w swoich jednostkach.

Zawody te, to również okazja do wzajemnych spotkań i wspomnień dawnych strażackich działań oraz dobra, koleżeńska zabawa na świeżym powietrzu z coraz liczniejszym udziałem całych rodzin strażackich.

Zbigniew Waloszczyk

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.