czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 7 grudnia 2005
  • wyświetleń: 886

Co dalej z fontanną?

Reklama

Fontanna i kaskady w centrum miasta popadają w ruinę. Pisaliśmy o tym już nieraz. Odpadające płytki, wycieki, przebarwienia to tylko niektóre z usterek. Jednym z motorów do działania, by zmienić wygląd fontanny była tegoroczna uchwała o nadaniu placu, na którym jest fontanna imienia Jana Pawła II i budowy pomnika papieża Polaka. Póki co sprawa wciąż jest nierozwiązana.

Usterki zaczęły pojawiać się już na samym początku budowy fontanny. Błędy architektoniczne i wykonawcze spowodowały, że sprawa fontanny trafiła do sądu. Wyrok był korzystny dla czechowickich władz. Wykonawca inwestycji firma Nafto-bud sp. z o.o. miał wykonać remont fontanny. Problem jednak w tym, że nie da się wyegzekwować wyroku. Fontanna i plac marnieje dosłownie w oczach. Sytuacja coraz bardziej denerwuje mieszkańców, którzy od kilku lat coraz głośniej domagają się jej rozwiązania.

Więcej, czytaj w papierowym wydaniu Echa.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.