Wiadomości

  • 21 września 2015
  • wyświetleń: 4779

Strażacki memoriał w Bronowie

W sobotę 19 września na boisku sportowym w Bronowie odbył się IV Memoriał Sportowo-Pożarniczy im. Franciszka Waloszczyka w ramach XII Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych Oldboy o Puchar Burmistrza Czechowic-Dziedzic. Gospodarzami tegorocznych zawodów była OSP Bronów.

IV Memoriał OSP Oldboy im. Franciszka Waloszczyka - 19.09.2015 · fot. OSP Czechowice


Do udziału w zawodach zgłoszono 5 drużyn: OSP Dziedzice, OSP Bronów, OSP Ligota, OSP Zabrzeg i OSP Czechowice. Uczestników zawodów przywitał oraz oficjalnego otwarcia dokonał wiceprezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Czechowicach-Dziedzicach dh Stefan Kozłowski, a zgrupowanie drużyn poprowadził i przypomniał regulamin zawodów Komendant Gminny OSP w Czechowicach-Dziedzicach bryg. Tadeusz Szkucik. Po oficjalnym otwarciu przystąpiono do rozgrywania konkurencji ćwiczenia bojowego wg kolejności wylosowanych numerów startowych.

W tym roku najlepsza okazała się sekcja z OSP Ligota (41,53 sek.), która wyprzedziła drugą z kolei sekcję OSP Bronów (41,58 sek.) tylko o 0,05 sek. i zdobyła Puchar Burmistrza Czechowic-Dziedzic, a trzecie miejsce zajęła nasza drużyna z czasem 53,88 sek. Kolejne miejsca zajęły sekcje z OSP Zabrzeg (65,51 sek.) i OSP Dziedzice (84,48 sek.). Zawody przebiegały sprawnie, w przyjaznej oraz koleżeńskiej atmosferze i ukończyły je wszystkie startujące drużyny.

Wręczenia pucharów oraz pamiątkowych dyplomów dokonali wiceprezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Czechowicach-Dziedzicach dh Stefan Kozłowski oraz Komendant Gminny OSP w Czechowicach-Dziedzicach bryg. Tadeusz Szkucik. Zawody zamknął oraz podziękował ich uczestnikom i zebranym widzom wiceprezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Czechowicach-Dziedzicach dh Stefan Kozłowski. Pozdrowienia w imieniu czeskich strażaków przekazał strażakom naszej gminy prezes SDH "Dolni Listna" Kazimierz Lipka.

W imieniu organizatorów bryg. Tadeusz Szkucik, jednoczesnie Prezes OSP Bronów, zaprosił zawodników oraz widzów na poczęstunek na świeżym powietrzu, gdzie przy dźwiękach orkiestry dętej OSP Bronów była okazja do refleksji i podzielenia się uwagami odnośnie przebiegu zawodów.

aka / czecho.pl

źródło: ospczechowice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.