Wiadomości

  • 21 września 2015
  • 22 września 2015
  • wyświetleń: 1449

Zamień samochód na autobus!

Za nami:

We wtorek 22 września po raz kolejny będziemy obchodzić "Europejski Dzień Bez Samochodu". Z tej okazji autobusami czechowickiego Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej zmotoryzowani mieszkańcy będą mogli podróżować bez biletu.

Dzień bez samochodu to kulminacyjny punkt "Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu", którego idea została zainicjowana w 1998 roku przez Komisję Europejską. Hasłem tegorocznej kampanii jest slogan "Komunikacja miejska - oddechem dla miasta".

Kampania skupia się głównie na trzech zadaniach: zachęceniu jak największej liczby osób do używania alternatywnych form transportu takich jak komunikacja publiczna, piesza lub rowerowa, zwiększeniu świadomości oraz informowaniu o związanych z masową motoryzacją negatywnych konsekwencjach dla jakości życia, pokazaniu miasta bardziej przyjaznego mieszkańcom.

W ramach "Europejskiego dnia bez samochodu", we wtorek 22 września, pasażerowie czechowickiego PKM będą mogli skorzystać z darmowych przejazdów. Dotyczy to oczywiście osób, które zrezygnują z tego dnia z jazdy własnym samochodem, a więc współwłaścicieli i właścicieli samochodów, legitymujących się dowodem rejestracyjnym tego pojazdu oraz dokumentem ze zdjęciem, pozwalającym potwierdzić tożsamość.

Zachęcamy wszystkich do skorzystania z inicjatywy i zostawienia samochodu w garażu.

aka / czecho.pl

źródło: PKM Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.