Reklama

Wiadomości

  • 22 września 2015
  • wyświetleń: 2791

24-latek zatrzymany za rozbój

Policjanci z Czechowic-Dziedzic zatrzymali 24-letniego bielszczanina podejrzanego o rozbój. Sprawca pobił 22-latka i skradł mu telefon komórkowy. Mundurowi odzyskali skradzione mienie. Za przestępstwo to zatrzymanemu grozi teraz do 12 lat za kratami.

Do zdarzenia doszło w Bestwinie na ul. Ogrodniczej. Napastnik zaatakował 22-latka, z którym wcześniej spożywał alkohol. Pobił go i skradł mu telefon o wartości 300 zł. Policjanci zatrzymali sprawcę, a w czasie przeszukania odnaleźli skradzione mienie. Badanie stanu trzeźwości zatrzymanego dało wynik 2,5 promila alkoholu.

Dzisiaj, po nocy spędzonej w policyjnej celi, sprawca usłyszał zarzuty. W przeszłości był już karany za podobne czyny, za co został skazany na karę blisko roku pozbawienia wolności. Za obecne przestępstwo odpowie w warunkach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa. O jego dalszym losie rozstrzygnie prokuratura i sąd.

BM / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.