czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 23 września 2015
  • wyświetleń: 2251

Lewica sprzeciwia się "śmieciówkom"

Liderzy Zjednoczonej Lewicy w naszym okręgu wyborczym - Przemysław Koperski, Artur Siąkała i Andrzej Dutka, zaprezentowali kolejną odsłonę programu. Tym razem tematem przewodnim był sprzeciw wobec powszechnie stosowanym w Polsce umowom śmieciowym.

konferencja
Konferencja Zjednoczonej Lewicy · fot. Zjednoczona Lewica


Przemysław Koperski - otwierający u listę Zjednoczonej Lewicy w okręgu nr 27, mówił o blisko dwóch milionach osób zatrudnionych obecnie na umowach śmieciowych w Polsce. - Trwające latami umowy śmieciowe uniemożliwiają normalne funkcjonowanie setek tysięcy rodzin, osoby na takich umowach nie dostaną dobrego kredytu na zakup mieszkania, często nie mają prawa do urlopu i świadczeń zdrowotnych. Zjednoczona Lewica domaga się także natychmiastowego podniesienia płacy minimalnej do 2,5 tys. zł , a stawki godzinowej przy umowach cywilnoprawnych do 15 zł - podkreślał Przemysław Koperski.

Lider Zjednoczonej Lewicy w naszym okręgu zaapelował też do władz centralnych i samorządów o stosowanie klauzul społecznych w zamówieniach publicznych. Zapowiedział jednocześnie, iż Zjednoczona Lewica wprowadzi zapis prawny, że w przetargach publicznych mogą startować tylko firmy zatrudniające pracowników na umowach o pracę.

Artur Siąkała - młody przedsiębiorca, radny gminy Chybie i jeden z liderów Lewicy na Śląsku Cieszyńskim, zwrócił uwagę, że ta patologiczna sytuacja dotyka wielu sektorów gospodarki. - Umowy śmieciowe są powszechne w handlu i przemyśle - powinniśmy niezwłocznie temu przeciwdziałać, ludziom należą się godne i stabilne warunki pracy i płacy - powiedział Artur Siąkała.

Warto odnotować, że Przemyław Koperski, w związku z obchodzonym dzisiaj światowym dniem bez samochodu, przyjechał na konferencję rowerem.

ab / czecho.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.