czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 24 września 2015
  • wyświetleń: 2334

ZS Silesia z akredytacją Erasmus+

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj

"Zespół Szkół "Silesia" jako jedna z 4 szkół w całej Polsce i jedyna w województwie śląskim wygrała konkurs o Kartę jakości kształcenia i szkolenia zawodowego Erasmus+, zajmując drugie miejsce na liście ogólnokrajowej. Tylko niektóre instytucje były uprawnione do wnioskowania."

Z czym wiąże się akredytacja, którą otrzymała szkoła? Przede wszystkim jest ogromnym wyróżnieniem i świadectwem uznania najwyższej jakości staży i szkoleń zawodowych, możliwych dzięki regularnemu i skutecznemu aplikowaniu o środki unijne w programie Leonardo da Vinci i Erasmus+ nieprzerwanie od 2004 roku. Przez okres 10 lat, do 2014 roku, szkoła pozyskała 367.879 euro na same staże i szkolenia zawodowe, bez projektów kształcenia ogólnego.

Karta jakości oznacza dla szkoły zagwarantowane środki finansowe na realizację staży i szkoleń zawodowych do roku 2020. Otrzymana akredytacja umożliwia realizację minimum 180 wyjazdów na staże i szkolenia zawodowe do krajów UE do roku 2020, z możliwością zwiększenia tej liczby bez ograniczeń, co gwarantuje kwotę otrzymanego dofinansowania w wysokości co najmniej 300.000 euro.

Przyznanie Karty jakości mobilności potwierdza operacyjną zdolność instytucji i wysokie standardy, jakie ona uzyskała w zarządzaniu projektami mobilności w obszarze kształcenia i szkolenia zawodowego na przestrzeni lat.

Karta jakości przyznana jest tylko i wyłącznie dla danej instytucji i jakakolwiek zmiana w statusie szkoły spowoduje wykluczenie szkoły i odmowę wydania Karty jakości mobilności w obszarze kształcenia i szkolenia zawodowego.

Aldona Macura, Magdalena Wilewska

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

ZS Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj