Wiadomości

  • 26 września 2015
  • 30 września 2015
  • wyświetleń: 7493

Wyniki ankiety: na czele PiS i KORWiN

25 października odbędą się wybory parlamentarne. Polacy dokonają wyboru 460 posłów i 100 senatorów. Na niespełna miesiąc przed głosowaniem przeprowadziliśmy pierwszą ankietę. Które komitety mogą liczyć na poparcie mieszkańców powiatu pszczyńskiego? Poniżej prezentujemy wyniki.

Wybory samorządowe 2014
Wybory do parlamentu odbędą się w niedziele 25 października · fot. Andrzej Grynpeter / czecho.pl


W okręgu nr 27, który obejmuje powiat pszczyński oraz powiaty: bielski, cieszyński i żywiecki, wybierzemy dziewięciu posłów. Zadanie to nie jest łatwe, bowiem z naszego okręgu o mandat członka izby niższej parlamentu ubiega się 138 kandydatów z 8 komitetów wyborczych.

By zobaczyć jak wyglądają nastroje wyborcze mieszkańców powiatu i okolic przeprowadziliśmy ankietę. Najwięcej głosów wśród naszych czytelników zdobyło Prawo i Sprawiedliwość - 30%. Drugi wynik należał do komitetu KORWiN (25%), a trzeci do KW Nowoczesna Ryszarda Petru (17%). Próg wyborczy w głosowaniu przekroczyły jeszcze Platforma Obywatelska (11%) oraz KWW "Kukiz'15" (11%).

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.