Wiadomości

  • 28 września 2015
  • wyświetleń: 2603

Duży wyciek gazu po kradzieży rurki

Chciał ukraść niewiele wartą metalową rurkę, a zakłócił działanie całej sieci i doprowadził do poważnego wycieku gazu. Policjanci z Czechowic-Dziedzic zatrzymali 36-letniego mężczyznę podejrzanego o to przestępstwo, któremu grozi teraz do 8 lat za kratami.

Zatrzymany czechowiczanin zbiera złom, który następnie sprzedaje w miejscowych skupach. Na prywatnej posesji przy ul. Pasieki zauważył metalową rurkę, pozostałość po zdemontowanym liczniku gazowym. Kiedy jednak zabrał się do jej wycinania, doszło do poważnego wycieku gazu. Rabuś szybko ulotnił się z miejsca zdarzenia.

Mieszkańcy natychmiast zaalarmowali służby ratunkowe. Pracownicy pogotowia gazowego odcięli dopływ gazu i zatamowali wyciek. Policjanci poszukiwali sprawcy. Szybko ustalili, że związek z tym zdarzeniem może mieć dobrze im znany 36-latek. Wczoraj go zatrzymali. Sprawca usłyszał już zarzuty. Za kradzież elementów wchodzących w skład sieci gazowej i zakłócenie jej działania, grozi mu teraz do 8 lat więzienia.

aka / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.