Wiadomości

  • 28 września 2015
  • wyświetleń: 3737

Kandydatka do Sejmu z listy PSL

Artykuł sponsorowany:

Kandyduję do Sejmu RP z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego. Wraz z Wicewojewodą Śląskim Mirosławem Szemlą, naszym byłym Wicestarostą, liderem naszej listy oraz Radną Sejmiku Województwa Śląskiego Danutą Kożusznik i innymi szanowanymi w swych środowiskach działaczami samorządowymi chcę wzmocnić głos Samorządu w Sejmie.

Katarzyna Adamiec


Współpracujemy ze sobą i wspieramy się nawzajem w rozwiązywaniu lokalnych problemów naszych Gmin i Powiatów, bo razem możemy więcej. Kandydaci Polskiego Stronnictwa Ludowego naprawdę są Blisko Ludzkich Spraw.

Przez 27 lat pracowałam jako pielęgniarka. W tym czasie skończyłam studia, zrobiłam szereg specjalizacji i jak wszyscy liczyłam, że nadejdą tzw. lepsze czasy. Działałam w Związku Zawodowym Pielęgniarek i Położnych dopominając się o szacunek dla naszego zawodu. Po kolejnych "białych miasteczkach" rósł nam zwykle zakres obowiązków, a nie wysokość pensji. Szacunek pacjentów był moją jedyną nagrodą.

Poparcie wyborców z Czechowic-Dziedzic pozwoliło mi zostać Członkiem Zarządu Powiatu Bielskiego. Nie uczestniczę w wielkiej polityce. Dla mnie liczą się ludzie i ich problemy. Zauważam jednak, że władze centralne traktują Samorząd podobnie jak pielęgniarki. Dostajemy coraz więcej zadań bez koniecznego finansowania ich kosztów, co rodzi oczywiste problemy. Nasze podatki powinny być bliżej nas, bo mamy inne problemy niż np. Podlasie, dlatego decyzje z Warszawy nie zawsze są słuszne, ale zawsze obowiązujące.

Polskie Stronnictwo Ludowe w wyborach samorządowych 2014 roku otwarło się na nowych ludzi. Wykorzystaliśmy tę szansę. Świadczą o tym np. wyniki wyborów do Rady Powiatu Bielskiego.

psl


Wyniki wyborów są najprawdziwszym sondażem zaufania wyborców. Telewizyjne sondaże noszą znamiona robionych na zamówienie. Poszczególne kanały informacyjne faworyzują swoich. Spór polityczny najsilniejszych ugrupowań zniechęca wyborców do polityków.

Ktoś jednak wygra i będzie rządził. Jeśli nie będzie tam ludzi sprzyjających naszej lokalnej społeczności to naszym samorządom będzie trudniej.

To Ty decydujesz, bo Twój głos jest najważniejszy.

Komitet Wyborczy PSL