Reklama

Wiadomości

  • 28 września 2015
  • wyświetleń: 1900

Wyróżnienie dla Przedszkola nr 11

Przedszkole Publiczne nr 11 otrzymało wyróżnienie w konkursie "GENialna szkoła", którego patronem honorowym jest Minister Edukacji Narodowej.

Wyróżnienie to otrzymaliśmy za udzielanie wsparcia dziecku choremu na mukowiscydozę. Wśród nagrodzonych placówek były między innymi szkoły i przedszkola wspomagające rozwój i czynnie pracujące nad wyrównywaniem szans edukacyjnych dzieci chorych na mukowiscydozę oraz innych chorób o podłożu genetyczno-neurologicznym.

Organizatorzy konkursu, Fundacja MATIO z Krakowa, podkreślają, iż dzieci przewlekle chore nie muszą uczyć się w odrębnych przedszkolach i szkołach i być izolowane od swoich rówieśników. Zrozumienie ich choroby i wynikających z niej potrzeb, przy jednoczesnym dostarczeniu im kontaktów z rówieśnikami i swobodnego dostępu do edukacji, ma znaczący wpływ na efekty leczenia, stan zdrowia, przyszłe życie, budując nie tylko w samych dzieciach, ale także ich rodzicach, silną wolę do walki z chorobą.

Niezmiernie ważne jest dla nas jako placówki z oddziałami integracyjnymi, przyjmującej pod swoją opiekę dzieci z różnymi rodzajami niepełnosprawności, aby być zawsze otwartym na potrzeby dzieci i ich rodziców, stwarzając optymalne warunki sprzyjające ich rozwojowi.

Dzięki naszemu wspaniałemu "Mukolinkowi" - Antoniemu - najlepszemu ekspertowi wśród znawców świata prehistorycznych gadów, dziś wiemy nieco więcej o potrzebach, troskach i marzeniach zarówno dzieci, jak i ich rodziców zmagających się z mukowiscydozą.

W tym miejscu pragniemy podziękować Pani Magdalenie Matuszyńskiej, odważnej mamie Antoniego, dzięki której dziś możemy się cieszyć tak zacnym wyróżnieniem, za humor, uśmiech, życzliwość, optymizm, zrozumienie dla naszej pracy i aktywną współpracę z naszym przedszkolem. Życzymy tym samym spełnienia wszystkich marzeń.

Sylwia Mosoń

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.