czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 9 grudnia 2005
  • wyświetleń: 1081

Jeden świat, jedno światło

Reklama

Jeden świat, jedno światło


Betlejemskie Światło Pokoju, niesione harcerską sztafetą przez całą Polskę, przybędzie do Czechowic - Dziedzic 18 grudnia. Uroczyste powitanie odbędzie się w kościele NMP Królowej Polski na Lesisku o godzinie 18.00.

Betlejemskie Światło Pokoju przyjeżdża do Polski po raz piętnasty. Ogień przywieziony jest przez skautów austriackich z Groty Narodzenia Jezusa Chrystusa w Betlejem. W Katedrze Wiedeńskiej odbierają Go skauci z sąsiadujących krajów i przekazują swoim sąsiadom tak, by Płomień otoczył całą Europę. Przesłanie, które towarzyszy w tym roku wędrówce Betlejemskiego Światła, brzmi:

Betlejemskie Światło Pokoju „Jeden świat, jedno światło”.

W sobotę 17 grudnia o godzinie 11.00 Betlejemskie Światło Pokoju, przywiezione przez skautów słowackich, przekroczy granice Polski. W harcerskim ośrodku „Głodówka” pod Zakopanym odbiorą je harcerze Związku Harcerstwa Polskiego. W ten sposób Betlejemskie Światło Pokoju rozpocznie swoją wędrówkę po kraju. Przekazywane z rąk do rąk przez harcerki i harcerzy dotrze do wszystkich potrzebujących, do rodzin, szkół, szpitali, kościołów, urzędów, instytucji, mediów. Podobnie jak w latach ubiegłych, zostanie przekazane Prezydentowi RP, premierowi, marszałkom Sejmu i Senatu oraz do wielu urzędów, instytucji i przyjaciół harcerstwa.

Zgodnie z zasadą skautowej sztafety, Betlejemskie Światło Pokoju przekazywane jest przez ZHP skautom z: Białorusi, Litwy, Ukrainy i Rosji.

Związek Harcerstwa Polskiego podejmuje akcję Betlejemskiego Światła Pokoju wspólnie z Wigilijnym Dziełem Pomocy Dzieciom organizowanym przez Caritas Polska. ZHP wielokrotnie już występował wspólnie z Caritas w społecznej służbie na rzecz potrzebujących.
Celem Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, podobnie jak naszej akcji, jest także „niesienie światła” najmłodszym potrzebującym. Jest to możliwe dzięki środkom zbieranym ze sprzedaży wigilijnych świec Caritas. Właśnie dlatego od dziesięciu lat przekazujemy Betlejemskie Światło Pokoju za pomocą wigilijnych świec Caritas.

Także dzięki czechowickim harcerzom Betlejemskie Światło Pokoju trafi do mieszkańców naszego miasta. Harcerze rozniosą Światełko do kościołów na msze roratnie, do urzędów oraz instytucji.

Betlejemskie Światło Pokoju będzie również dostępne w siedzibie naszego hufca (w Domu Harcerza przy ul. Narutowicza 4) 22 grudnia od godziny 17 do 20. Zapraszamy!


ZHP Czechowice - Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.