Wiadomości

  • 13 października 2015
  • 16 października 2015
  • wyświetleń: 18241

TV: uroczyste otwarcie komisariatu

W czwartek 15 października uroczyście otwarto nową siedzibę Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach. Budynek w szybkim tempie, w ciągu zaledwie 1,5 roku, powstał w ścisłym centrum miasta, przy ul. Mickiewicza 1.Nowy, trzykondygnacyjny budynek w kształcie litery "L" zbudowany został od podstaw, zgodnie z nowymi standardami policji, których założeniem jest między innymi usuwanie oraz zapobieganie powstawaniu barier w dostępie obywateli do komend i komisariatów. Budynek ma ponad 1400 m kw. powierzchni użytkowej.

Policja, komisariat, Czechowice-Dziedzice
Nowy komisariat w Czechowicach-Dziedzicach · fot. KMP Bielsko-Biała


W ramach inwestycji powstała dyżurka, pokoje biurowe, pokój przesłuchań, archiwum, pomieszczenia gospodarcze, magazyny i garaże oraz miejsca parkingowe dla pracowników i interesantów.

Teren pod budowę nowego komisariatu przekazała czechowicka gmina. Budynek kosztował nieco ponad 5 mln zł. Po wybudowaniu nowej siedziby, policja zyskała nowoczesny obiekt, w pełni przystosowany do swoich potrzeb.

aka / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.