Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 21 października 2015
  • 23 października 2015
  • wyświetleń: 2164

Gmina nie dofinansuje już kotłów

W najbliższym czasie w Gminie Czechowice-Dziedzice nie planuje się wznowienia programu, w ramach którego, w minionych latach, dofinansowywana była wymiana starych kotłów centralnego ogrzewania na nowoczesne kotły ekologiczne.

Przyczyną takiej decyzji władz gminy jest znikome zainteresowanie mieszkańców tą formą modernizacji przydomowych kotłowni. - Planujemy przeprowadzenie dalszych badań ankietowych, których celem będzie ponowna ocena zainteresowania mieszkańców udziałem w programie ograniczania tzw. niskiej emisji na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice w przyszłości - tłumaczy burmistrz Marian Błachut. - Badania ankietowe pozwolą nam również ocenić ewentualne oczekiwania naszych mieszkańców w tym względzie - dodaje.

Wymiana na nowoczesne, ekologiczne kotły c.o. na paliwo stałe jest tylko jedną z możliwości. Kolejne to modernizacja kotłowni w kierunku przejścia na paliwo gazowe, czy też wspomaganie instalacji c.o. i c.w.u. (ciepłej wody użytkowej) przez kolektory słoneczne.

BM / czecho.pl, źródło: www.um.czechowice-dziedzice.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.