Wiadomości

  • 28 października 2015
  • 1 listopada 2015
  • wyświetleń: 8614

Nowe rondo już prawie gotowe

Dobiegają końca prace przy budowie ronda u zbiegu ulic Niepodległości, Mickiewicza i Kołłątaja w Czechowicach-Dziedzicach.

Nowe rondo już gotowe.
Nowe rondo już prawie gotowe · fot. Klubowicz Jacor


Kierowcy mogą korzystać z ronda od poniedziałku od godzin przedpołudniowych. Usunięto sygnalizację świetlną regulującą ruch wahadłowy. Również autobusy zatrzymują się już na dotychczasowych

Generalnym wykonawcą budowy ronda jest Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów S.A. w Gliwicach. Określony w umowie koszt realizacji inwestycji to blisko 750 tysięcy złotych. Drugie tyle kosztowały wszystkie prace związane z tzw. uzbrojeniem terenu, w tym przekładkami instalacji oraz wykonaniem nowego oświetlenia.

Nowe rondo już gotowe.
Nowe rondo już prawie gotowe · fot. Klubowicz Jacor


Przypomnijmy, że ramach tzw. "schetynówek", czyli dofinansowania do rozwoju lokalnej infrastruktury drogowej, przyznawanego przez przez Ministra Administracji i Cyfryzacji, Gminie Czechowice-Dziedzice przyznano na realizację tej inwestycji blisko 800 tysięcy złotych.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.