czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 1 listopada 2015
  • wyświetleń: 2108

Z wizytą w Miejskiej Bibliotece

W Dniu Edukacji Narodowej, 14 października 2015 r., członkinie Koła Przyjaciół Biblioteki ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ligocie wraz z opiekunem, p. Małgorzatą Molą, odwiedziły Oddział Dziecięcy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czechowicach-Dziedzicach.

sp 2
fot. SP2 Ligota


Dziewczęta w składzie: Nicola Osowiec, Aurelia Kajstura, Nicole Stasik, Wiktoria Filapek, Natalia Moryto oraz Danuta Herda zostały powitane przez bibliotekarza p. Sarę Dziendziel, która pracuje w Oddziale Dziecięcym wraz z p. Katarzyną Wituś.

sp 2
fot. SP2 Ligota


Na co dzień członkinie koła pomagają w pracach bibliotecznych w naszej bibliotece szkolnej, więc bardzo zainteresowały je opowieści p. Sary. Zapoznały się z rozmieszczeniem księgozbioru w bibliotece oraz specyfiką pracy takiej biblioteki. Najbardziej spodobało się dziewczętom obsługiwanie czytelników z pomocą systemu komputerowego PROLIB. Członkinie koła mogły samodzielnie odbierać zwroty, wyszukiwać oraz wypożyczać książki, korzystając z czytnika laserowego i kodów przyklejonych na książkach. Z pomocą bibliotekarza dziewczęta zapisały się także do biblioteki.

W drugiej części wycieczki członkinie naszego koła zostały oprowadzone po działach i agendach Miejskiej Biblioteki Publicznej. Odwiedziły kolejno: Dział Audiowizualny, Dział Gromadzenia i Opracowania, Dział Komunikacji i Promocji, Czytelnię Ogólną oraz dział administracyjno-gospodarczy. Dziewczęta poznały także dyrektora MBP, p. Ewę Kmiecik-Wronowicz.

Na koniec naszego pobytu członkinie koła otrzymały od p. Sary pamiątkowe dyplomy oraz słodki poczęstunek. Obiecały odwiedzać Oddział Dziecięcy oraz dalej pomagać w pracach bibliotecznych w naszej szkole.

SP 2 Ligota / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.