czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 2 listopada 2015
  • wyświetleń: 3915

Spotkanie nauczycieli z policjantami

Bielscy policjanci przeprowadzili szkolenie, które skierowane było do kadry pedagogicznej czechowickich szkół. Spotkanie dotyczące problemu stosowania środków psychoaktywnych, a w szczególności, tzw. "dopalaczy", odbyło się w budynku Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach.

Spotkanie nauczycieli z policjantami - 29.10.2015 · fot. KMP Bielsko-Biała


Przedsięwzięcie to zostało zainicjowane przez Biuro do Spraw Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach. Spotkanie przeprowadzili policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

Na szkoleniu uwzględniono różne aspekty poruszanego problemu, takie jak: obowiązujące przepisy prawa związane z posiadaniem, obrotem, udzielaniem czy promowaniem środków psychoaktywnych, w tym nowych narkotyków, czyli tzw. "dopalaczy". Przypomniano także procedury postępowania szkół w przypadku ujawnienia ucznia pod wpływem środków psychoaktywnych, bądź ujawnienia podejrzanej substancji na terenie placówki oświatowej. Zwrócono także uwagę na działania, jakie należy podjąć w przypadku podejrzenia, że uczeń może posiadać przy sobie substancje zabronione.

Uczestnicy mieli możliwość skonsultowania się z policjantami, w sprawie problemów z jakimi na co dzień borykają się nauczyciele i pedagodzy w środowisku szkolnym.

aka / czecho.pl
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.