Wiadomości

  • 3 listopada 2015
  • wyświetleń: 2691

Muzyka z patyka w Bestwinie

"Stukoj pukoj, patyk o patyka. Stukoj pukoj, no i jest muzyka". Tymi słowami śpiewająco rozpoczęły się zajęcia warsztatowe "Muzyka z patyka" zorganizowane w Muzeum Regionalnym w Bestwinie.

Muzyka z patyka w Bestwinie - 10.2015 · fot. Muzeum Regionalne w Bestwinie


Dzieci wraz z rodzicami miały możliwość spotkać się z twórcą instrumentów ludowych - Sylwestrem Białasem. Podczas zajęć uczestnicy poznali szeroki wachlarz piszczałek, fujarek oraz innych instrumentów stworzonych ze zwykłego patyka. Dodatkową atrakcją było samodzielne wykonanie instrumentu z gałązki czarnego bzu.

Jak podkreślił prowadzący zajęcia, fujarki i piszczałki najczęściej pojawiały się wszędzie tam, gdzie pasterze doglądali swoich zwierząt. Muzyka umilała im czas, zabijała nudę i dawała radość. Być może też odkrywanie muzyki przez człowieka rozpoczęło się właśnie od ułamania z drzewa kawałka patyka. Z całą pewnością było to niezwykłe spotkanie, które na długo pozostanie w pamięci uczestników. Wszystkich zainteresowanych tematyką ludowości, informujemy, iż dzięki nawiązanej współpracy kolejny projekt muzyczny - tym razem śpiewany, realizowany będzie przez Muzeum Regionalne jeszcze w grudniu tego roku.

aka / czecho.pl

źródło: Muzeum Regionalne w Bestwinie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Bestwina" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Muzeum Bestwina

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Bestwina" podaj