czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 4 listopada 2015
  • wyświetleń: 5168

Wandale niszczyli samochody

Minionej nocy policjanci z Czechowic - Dziedzic zatrzymali dwóch młodych mężczyzn - 20 i 25 letniego, którzy - idąc ulicą Barabasza - uderzali kijami w mijane samochody. Zniszczone zostały trzy pojazdy, w których wybili szyby i uszkodzili lusterko.

We wtorek, tuż przed godziną 22.00 dyżurny otrzymał zgłoszenie o dwóch osobach, które idąc ulicą Barabasza w Czechowicach Dziedzicach uderzają kijami w zaparkowane pojazdy. Po przybyciu na miejsce patrole Policji niezwłocznie podjęły współpracę ze Strażą Miejską, która przeanalizowała nagrania z monitoringu wizyjnego.

Dzięki zapisom udało się ustalić prawdopodobne miejsce pobytu wandali. Policjanci udali się pod wytypowany adres, lecz gdy młody mężczyzna, który otworzył drzwi zobaczył kto za nimi stoi usiłował je zatrzasnąć. Nie udało mu się dzięki zdecydowanej i szybkiej reakcji funkcjonariuszy, którzy obezwładnili go. W tym samym czasie kompan zatrzymanego usiłował uciec przez okno, jednak spotkała go niespodzianka, gdyż na zewnątrz czekał już na niego drugi patrol.

W toku wykonywanych czynności okazało się, że jeden z zatrzymanych jest poszukiwany przez czechowickich stróżów prawa za rozbój jakiego miał się dopuścić 28 października w Czechowicach-Dziedzicach na ul. Legionów.

Wandalom zostaną postawione zarzuty zniszczenia mienia za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności, a krewki 20-latek, podejrzewany dodatkowo o rozbój usłyszy również zarzuty z art. 280 kk. Za to przestępstwo może grozić nawet do 12 lat więzienia.

aka / czecho.pl
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.